انجام تحلیل کیفی با نرم افزار MAXQDA

نرم افزار maxqda نیاز به معرفی ندارد. تقریبا همه پایان نامه یا رساله هایی که روش تحقیق کیفی را پیگیری کردند برای کدگذاری مصاحبه ها و استخراج مولفه ها به نرم افزار مکس کیودا نیاز دارند. سپردن مصاحبه های خام به یک فرد مجرب جهت تحلیل آنها موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می شود.  رابط کاربری ساده و سازگاری با زبان فارسی از ویژگی های بارز این نرم افزار پرکاربرد است که ضمن یادگیری موثرتر، کار با آن برای پژوهشگران نسبت به سایر نرم افزارها آسانتر است. انجام پروژه maxqda یکی از خدمات گروه “کولداکس” می باشد که ضمن کاهش هزینه با پشتیبانی رایگان نامحدود زمینه جلب رضایت مشتریان را فراهم ساخته است. اغلب مشاغل امروزی به شکل مجازی و با کمک ابزارهای الکترونیکی ارتباطی انجام می‌شوند که دامنه این نوع کار ها، هر روز گسترده تر می‌شود. با توجه به اهمیت کار به صورت مجازی و اینترنتی موجب شده است که مجری (فردی که کار شما را انجام می دهد) پروژه مکس کیودا نیاز به حضور در مکان خاصی نداشته باشد و می‌تواند از هر جایی، انجام پروژه را بر عهده بگیرد. اینگونه پروژه ها معمولا گسسته هستند و شرکت ها به صورت دائم به آن‌ها نیاز پیدا نمی کنند که یک فرد را برای همیشه استخدام کنند. همچنین دانشجویان نیز اغلب در طول تحصیل فقط یکبار به یک شخصی برای انجام پروژه MAXQDA احتیاج پیدا می کنند.

سفارش پروژه MAXQDA

عزیزانی که به هر علتی تمایل دارند پروژه مکس کیودا را برونسپاری کنند فقط کافیست بر روی شماره موجود در همین صفحه کلیک کنند تا به شکل مستقیم در واتساپ (WhatsApp) موارد را مطرح و سفارش پروژه خودشان را ثبت کنند. پاسخگویی به سوالات در تمام روزهای هفته (حتی ایام تعطیل) انجام می شود. ۰۹۱۹۵۸۱۰۰۸۶
انجام پروژه maxqda

کدگذاری باز Open Coding در انجام پروژه‌های مکس کیودا اشاره به پنجره داکیومنت سیستم (Document system) دارد. در انجام پروژه‌های MAXQDA همه فایل‌های مصاحبه که وارد پنجره Document system می‌شوند، بیانگر کدگذاری باز هستند. کدگذاری محوری Axial Coding در نرم‌افزار مکس کیودا اشاره به پنجره داکیومنت بروزر دارد.
در پنجره Document Browser پژوهشگران بر اساس نظریه گراندد تئوری، محتوای فایل‌های مصاحبه را با دقت خوانده و اقدام به استخراج کدهای اصلی و فرعی می‌نمایند. درنهایت، در انجام پروژه‌های MAXQDA کدگذاری انتخابی Selective Coding اشاره به پنجره کد سیستم (code system) دارد که کدها به شکل سلسله مراتبی در پنجره سمت چپ نرم‌افزار و در زیر پنجره Document system نمایش داده می‌شوند.

570 بازدید