انجام سفارش نگارش انگیزه نامه SOP

شما برای نگارش انگیزه نامه SOP دو راه حل دارید، ابتدا تلاش کنید خودتان اقدام به نوشتن آن بکنید که پیشنهاد می‌کنم، خودتان بنویسید. راه حل دوم استفاده از تجربه دیگران است که در قالب سفارش نگارش انگیزه نامه یا نوشتن انگیزه نامه SOP می توانید اقدام کنید. همکاران بنده در این زمینه همراه شما هستند. در ادامه مفصل در خصوص نحوه نوشتن انگیزه نامه یا نگارش SOP صحبت شده است. قبل از مطالعه به عرض می رساند امکان تماس در واتساپ به طور مستقیم امکان پذیر است. کافیست شماره زیر را لمس کنید.

۰۹۱۹۵۸۱۰۰۸۶

یکی از آرزوهای اغلب دانشجویان کشور تحصیل در دانشگاههای برتر آمریکا، کانادا و … می باشد. پذیرش در این دانشگاه ها مستلزم طی کردن مراحل متعدد و داشتن شرایط هست. یکی از شروط ارائۀ انگیزه نامه می باشد که درباره آن در ادامه مطالب مفیدی آمده است.

نگارش انگیزه نامه

نوشتن بیانیۀ هدف یا SOP یا انگیزه نامه (statement of purpose) از جمله مواردی محسوب می شود که اغلب متقاضیان آن نسبت به کمیت و کیفیت نگارش آن توجه زیادی نمی‌کنند. اکثر دانشجویان آن را به عنوان نوشته‌ای در خصوص خودشان تصور می کنند و بیشتر مواقع یک متن کسل کننده و یکنواخت تحویل می‌دهند که در آن به هیچ توانایی و تجربه از خودشان اشاره‌ای ندارند. این تصور غلط در حالی است که کمیتۀ پذیرش دانشگاه‌ها ارزش زیادی برای بیانیۀ هدف و ساختارش قائل است. آن‌ها تمایل دارند که بدانند شما چقدر برای تحصیل در آن دانشگاه علاقه دارید؟ برای نمونه می توانید چنین بنویسید که؛ “بنده افتخار این را دارم که برای مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه پذیرش بگیرم. تا آنجایی که به خاطرم هست؛ عاشق ‌علوم بوده‌ام. زمانی که طفل کوچکی بودم دوست داشتم که دانشمند یا مهندس شوم …”.

درصد بالایی از انگیزه نامه‌ها شبیه به یکدیگر نوشته می‌شوند و در اکثر موارد، دانشجویان از روی دست دوستان خود کپی می‌کنند! همین مسئله باعث می‌شود که تقاضای آن‌ها نامربوط به نظر رسیده و رد شود. بنابراین، اگر می‌خواهید که از سایرین متفاوت باشید؟ و بر کمیتۀ پذیرش دانشجوی دانشگاه مقصد تاثیر بگذارید، می‌بایست بیانیۀ هدف خوبی را آماده کنید. نوشتن SOP یا انگیزه‌نامۀ خوب باعث می‌شود که شما یک داوطلب منحصر به فرد باشید و اعضای کمیته شما را پس از خواندن صدها تقاضانامه به یاد بیاورند و در نهایت درخواست شما را مورد پذیرش قرار دهند.
حائز اهمیت است که برای تدوین انگیزه نامه یا بیانیۀ هدف استراتژی خاصی را داشته باشید. هر چند بیشتر دانشجویان هر چیزی را که به ذهن‌شان می‌رسد یا در اینترنت می‌بینند می‌نویسند، توصیه ما این است که شما به هیچ عنوان این کار را نکنید. بیانیۀ هدف شما باید اصیل و زیرکانه باشد. لذا، برای این کار نیاز به استراتژی دارید.

نگارش انگیزه نامه نوشتن sop

نوشتن SOP

رعایت و توجه به نکات زیر فراموش نشود:

۱. بهتر است بیانیه‌ای به صورت داستانی تدوین کنید. ۲. داستان خود را با کمیت و کیفیت شرح دهید. ۳. در نوشتن SOP صریح و دقیق باشید. ۴. در مقالۀ خودتان تغییراتی اعمال کنید. ۵. در نگارش SOP لحن رسمی و مکالمه‌ای داشته باشید. ۶. تصمیم بگیرید که چگونه خودتان را به تصویر بکشید و بیاموزید که چطور به شکل غیرمستقیم این عمل را انجام دهید. ۷. داستان بافی ممنوع! لطفا خودتان باشید. ۸. در حال نوشتن اس او پی مشکلاتی که در حال حاضر دارید را بیان کنید. ۹. پس از نوشتن SOP آن را یک دور بخوانید، به نکاتی که نیاز به ویرایش دارند دقت کنید، مجدد ویرایش کنید و از خانواده یا دوستانتان درخواست کنید تا به مقالۀ شما نمره دهند. ۱۰. از راهنمایی‌ها و نصیحت‌های اساتیدی که دارید حداکثر استفاده را بکنید.

به عرض می رساند امکان تماس در واتساپ به طور مستقیم امکان پذیر است. کافیست شماره زیر را لمس کنید.

۰۹۱۹۵۸۱۰۰۸۶

634 بازدید