الگوی استفاده از اینترنت توسط کارکنان سازمان های دولتی


در حال بارگذاری
۱۷ دی ۱۳۹۸
Word, Pdf
793 کیلوبایت
34 صفحه ورد word
1710 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

یک تحقیق ۳۴ صفحه ای با عنوان الگوی استفاده از اینترنت توسط کارکنان سازمان های دولتی (مورد مطالعه : سازمان های دولتی شهر مشهد) با فرمت word, doc, docx, pdf آماده خرید و دانلود است. توجه: فونت فایل B Nazanin است بنابر این برای نمایش صحیح متن مقاله می بایست فونت مذکور در سیستم شما وجود داشته باشد. اگر مشکلی دارید از طریق ایمیل پشتیبانی مطرح کنید.

مقدمه تحقیق:

امروزه از اینترنت به عنوان مهمترین پدیده جهانی پس از دوران انقلاب صنعتی یاد مـی شود. نقش اینترنت در ایجاد همگرایی و گسترش و نزدیکی ارتباطـات بشـری بـه انحـاء مختلف در برگیرنده و تامین کننده امکانات گسترده ای برای حذف فواصل جغرافیایی و تسریع در عملکرد ارتباطی مابین انسان هایی متفاوت از نظر سطح اقتصـادی ، فرهنگـی ، اجتماعی ، اخلاقی ، مذهبی و سیاسی است . کنار هم قرار گرفتن تمامی این مولفه ها بـی – شک زمینه مناسب برای گسترش تعاملات اطلاعاتی خواهد بود. اینترنـت باعـث رفـاه و آسایش بشر شده است ؛ اما در عین حال می تواند عامل تهدید کننـده ای محسـوب شـود.

ویژگی های منحصر به فرد اینترنت همچون سرعت ، سهولت دسترسی و کاربری ، هزینـه اندک و گمنامی در دنیای مجازی ، باعث پیدایش بحث های جدیـدی درخصـوص نـوع و شیوه کاربری اینترنت و جنبه های مختلف آن شده است (ابـراهیم آبـادی ، ١٣٨٨). آنچـه که به روشنی قابل مشاهده است این است که “رشد اخلاقی با توسعه تکنولوژی حرکـت نکرده است ” (صادقی آرانی و همکاران ، ١٣٩٢). بخش عمده ای از ارتباطات اجتماعی و فعالیت های اقتصادی و کاری در فضای وب و شبکه جهانی صورت می گیرد. با این حال بهره گیری از اینترنـت و اثـرات آن در جوامـع ، هم دارای جنبه های مطلوب و هم جنبه های نامطلوب اسـت . هرچنـد، دسترسـی آسـان کارکنان به وب سایت ها از طریق اینترنت می تواند توسط کارکنان جهت توسعه فردی و سازمانی مورد استفاده قرار گیرد ولی گاه مورد سوء استفاده نیز قرار می گیـرد. اینترنـت همانطور که در جامعه می تواند دارای اثرات مطلوب و نامطلوب باشد، در سازمان هـا نیـز بسته به نحوه بهره گیری از آن می تواند دارای جنبه های مطلوب یا نامطلوب باشـد. بایـد اذعان کرد که متاسفانه استفاده های نامطلوب از اینترنت در بین کارکنان ، سـازمان را بـا چالش هایی مواجه خواهد کرد. سوءاستفاده از اینترنـت بـا نـام هـایی همچـون اسـتفاده کـامپیوتری بـرای مصـارف غیرکـاری ١، سـایبرلوفینگ ، سایبراسـلکینگ ٢، کـج رفتـاری سایبری ، پرسـه زنـی اینترنتـی ، اسـتفاده شخصـی در کـار و گشـت زنـی بـی حاصـل در اینترنت، شناخته شده و به معنای استفاده از اینترنت سازمان توسط کارکنان در زمـان کار برای اهداف غیرکاری می باشد. فقدان خود کنترلی (فیچلی و لاووی ، ٢٠٠١)، عادت های شخصی ناخود آگاه ، اطلاع از دسترسی آسان به سرویس اینترنت ، شرایط محیطی و سبک رفتاری شخصی همگی به عنوان دلایل استفاده کامپیوتری برای مصارف غیرکاری شناخته می شوند. به غیر از دلایل درونی مثل فقدان خود کنترلی ، وقتی کارکنان حس کنند با آنها خوب رفتار نمی شود به رفتار سایبرلوفینگ روی می آورند (لیم و همکاران ،٢٠٠٢). همچنین کسالت و ملالت با تاثیر غیر مستقیم بـر خـودتنظیمی در نهایـت بـه استفاده از اینترنت برای مصارف شخصی می انجامد (استین و همکاران ،٢٠٠٧)… ادامه مطلب در متن اصلی پس از خرید مقاله قابل مشاهده خواهد بود.

در صورت بروز مشکل در خرید یا دانلود تحقیق الگوی استفاده از اینترنت توسط کارکنان سازمان های دولتی به پشتیبانی #کولداکس تماس بگیرید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.