برجسته سازیهای زبانی در مجموعه شعری حطب اخضر ابراهیم نصرالله با تکیه بر مؤلفه های فراهنجاری


در حال بارگذاری
۱۶ آذر ۱۳۹۸
Word, Pdf
769 کیلوبایت
22 صفحه
۷,۰۰۰ تومان
خرید

این مقاله در ۲۲ صفحه به روش علمی به سبک روش تحقیق به برجسته سازی های زبانی در مجموعه شعری حطب اخضر ابراهیم نصر الله ؛
با تکیه بر مؤلفه های فراهنجاری پرداخته است. ابراهیم نصرالله شاعر معاصر فلسطینی یکی از توانمند ترین شاعرانی است که از هنجار گریزی جهت برجسته سازی اشعار خود به وفور بهره می برد. وی با مطالعه فرهنگ و ادبیات غربی و نگاه نافذ به میراث شعر عربی، گام های مؤثری در راستای ارتقاء زبان شعری خویش برداشته و با استفاده از انواع هنجارگریزی معنایی، واژگانی، نوشتاری و سبکی … در پی دست یافتن به زبانی شاعرانه است که بیان کننده نگاه تازه او و نمود عقاید و احساساتش در رابطه با فلسطین و انسان فلسطینی باشد. از آنجا که هنجارگریزی در شعر نصرالله، کار کرد گسترده ای دارد، این پژوهش برآنست تا با تکیه بر مؤلفه های فراهنجاری، به بررسی مجموعه شعری «حطب اخضر» و توانمندی اش در آفرینش این اثر هنری پرداخته و ظرافت های هنری و تکنیکهای مؤثری که به آشنایی زدایی و برجستگی کلام شده را مورد ارزیابی قرار دهد.

… اما درباره اشعار وی در ایران – تا آنجا که بررسی شد. تاکنون هیچ پژوهشی صورت نگرفته است و پژوهشگران ایرانی تنها بررسی ادبیات داستانی وی را مورد توجه قرار داده اند، مانند الف: «شیوه های روایی در آثار داستانی ابراهیم نصر الله »از جواد اصغری (۱۳۸۹)، ب: «آلیات السینما فی روایه قنادیل ملک الجلیل لابراهیم نصر الله» خلیل پروینی و شهرام دلشاد (۱۳۹۴)، ج: «تحلیل رمان طفل الممحاه اثر ابراهیم نصرالله از منظر پیوند میان باورهای دینی و رئالیسم» از سلیمی و قبادی (۱۳۹۲)، د: «بازخوانی شخصیت های قرآنی در رمان طیور الحذر ابراهیم نصرالله» اثر سرباز و آریادوست (۱۳۹۱). همانطور که مشاهده می شود، درباره برجستگی های زبانی اشعار ابراهیم نصر الله پژوهشی صورت نگرفته است و همین نکته بر ضرورت پژوهش های جدید در این زمینه می افزاید. این مقاله بر آن است تا با واکاوی مؤلفه های هنجار گریزی در مجموعه شعری حطب اخضر این شاعر فلسطینی، تکنیک های هنری وی را در جهت برجسته سازی سخن مورد بررسی قرار دهد… ادامه متن در فایل اصلی.

خرید مقاله و دانلود مقاله برجسته سازیهای زبانی در مجموعه شعری حطب اخضر ابراهیم نصرالله با تکیه بر مؤلفه های فراهنجاری با مبلغ ناچیز با فرمت doc و pdf منتشر شده است.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.