بررسی عوامل اقتصادی اجتماعی مرتبط با جامعه پذیری سازمانی کارکنان ادارات کل دولتی


در حال بارگذاری
۸ فروردین ۱۳۹۹
Word
218 کیلوبایت
14 صفحه
1352 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

مقاله حاضر حاصل یک تحقیق فارسی با عنوان “بررسی عوامل اقتصادی  اجتماعی مرتبط با جامعه پذیری سازمانی کارکنان ادارات کل دولتی؛ مورد مطالعه: شهر کرمانشاه” با فونت ۱۲ مطابق روش تحقیق در ۱۴ صفحه word جهت خرید و دانلود تقدیم شماست.

چکیده مقاله:

پژوهش حاضر با هدف بررسی عوامل اقتصادی ـ اجتماعی مرتبط با جامعه­ پذیری سازمانی کارکنان ادارات کل دولتی کرمانشاه انجام شده است. مطالعه ­ی حاضر بر روی ۳۰۱ نفر از کارکنان ادارات کل دولتی کرمانشاه انجام شده است. نمونه‌ها از طریق نمونه­ گیری تصادفی طبقه ­ای انتخاب و بررسی شده­ اند. ابزار جمع­ آوری اطلاعات در این تحقیق پرسشنامه توأم با مصاحبه بوده است. برای تجزیه و تحلیل اطلاعات از نرم افزار SPSS استفاده شده است. نتایج حاصل از این پژوهش نشان می­دهد که عوامل اجتماعی مختلفی همچون وضعیت طبقاتی، یادگیری سازمانی، نظارت سازمانی، انتظارات سازمانی، تعهد سازمانی، اعتماد اجتماعی، مشارکت اجتماعی و امنیت شغلی در میزان جامعه­ پذیری کارکنان تأثیرگذار هستند. بنابر یافته­ های این پژوهش هر چه میزان متغیرهای فوق بالاتر رفته میزان جامعه­ پذیری کارکنان بیشتر شده است.

واژگان کلیدی: جامعه ­پذیری سازمانی ، تعهد سازمانی ، رضایت شغلی ، سرمایه اجتماعی

توجه: در صورتی که به دنبال مقاله با عنوان یا محوریت خاصی می گردید ما دو راهکار داریم! ابتدا در سایت جستجو کنید شاید بین هزاران تحقیق منتشر شده در سایت کولداکس (cooldocx) مقاله مورد نظر شما یافت شد. سپس، اگر موفق به یافتن تحقیق خود نشدید بر روی سفارش آنلاین کلیک کنید و درخواست خود را مطرح کنید تا به شما کمک کنیم.

مقدمه مقاله:

یکی از نکات ضروری گزینش نیروی انسانی در هر سازمان این است که بعد از گزینش و استخدام، برای افراد تازه وارد تدابیری اتخاذ گردد تا آنان بتوانند خود را با فرهنگ حاکم بر سازمان تطبیق دهند. جامعه­پذیری به فرایندی اطلاق می­گردد که از طریق آن فرد تازه وارد، دانش و مهارت و اطلاعات لازم را برای سازمانی که به آن وارد شده کسب می‌کند و با قبول هنجارها و ارزش­های سازمان، خود را با آن مطابقت می­دهد. اگر سازمان نتواند در جامعه­پذیری کارکنان تازه وارد کامیاب شود، آنان سازمان را ترک خواهند کرد و سازمان هزینه­هایی برای آموزش و استخدام مجدد متحمل می­شود و اگر در سازمان بمانند سازمان هزینه­هایی را در زمینه­ی عملکرد پایین، تأخیر و غیبت متحمل می­گردد. جامعه­پذیری برای تناسب شخص با سازمان اساسی است. از سوی دیگر هیچ سازمانی نمی­تواند موفق شود، مگر این که کارکنان سازمان نسبت به آن تعهد داشته باشند و در جهت تحقق اهداف آن تلاش کنند. بر این اساس پژوهش حاضر به بررسی عوامل اقتصادی ـ اجتماعی مرتبط با جامعه­پذیری سازمانی کارکنان ادارات کل دولتی کرمانشاه می­پردازد. در این جا تلاش می‌شود میزان جامعه­پذیری سازمانی کارکنان و هم چنین عواملی را که باعث نوسانات میزان آن در میان کارکنان می‌شود را شناسایی کند تا بر اساس آن بتواند مسیرهای تقویت عملکرد افراد در سازمان‌ها را در اختیار  برنامه‌ریزان قرار دهد. برای نیل به این مهم این پژوهش با استفاده از رویکرد کمی، روش توصیفی از نوع پیمایشی انجام و نیز با استفاده از ابزار پرسش‌نامه داده­های مورد نیاز آن جمع آوری می­شود. در این جا محقق پس از جمع­آوری داده­های لازم، با استفاده نرم افزار SPSS آن‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار می­دهد… ادامه در متن اصلی

در صورت بروز مشکل در دانلود مقاله بررسی عوامل اقتصادی اجتماعی مرتبط با جامعه پذیری سازمانی کارکنان ادارات کل دولتی با ما تماس بگیرید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.