بررسی نقش دیپلماسی مجازی جمهوری اسلامی ایران در روابط بین الملل


در حال بارگذاری
۱۸ شهریور ۱۳۹۸
Word, Pdf
2 مگابایت
22 صفحه
۷,۰۰۰ تومان
خرید

مقاله ای برای دانشجویان علوم سیاسی و روابط بین الملل با عنوان بررسی نقش دیپلماسی مجازی جمهوری اسلامی ایران در روابط بین الملل در ۲۲ صفحه word و شامل ۳۳ منبع لاتین و فارسی آماده خرید و دانلود می باشد.

چکیده

هدف مقاله حاضر بررسی دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی و نقش آن در روابط بین الملل می باشد. روش گردآوری مطالب کتابخانه ای می باشد. نتایج بررسی ها نشان داد، انقلاب اسلامی ایران با توجه به اهمیت روزافزون کارکرد شبکه های اجتماعی در تعیین معادله قدرت در جهان امروز و نیز با توجه به ماهیت انقلاب اسلامی که بشریت را مخاطب قرار می دهد، بیش از هر گفتمانی نیاز به مخاطب قرار دادن ملتها در نظام بین الملل دارد و از آنجا که پیام انقلاب اسلامی ایران برای بشریت مبتنی بر فطرت است ، میتواند به تاثیرگذاری حداکثری در مخاطبین منجر گردد. این مهم با کاربست شبکه های اجتماعی در جهت صدور صحیح و هنرمندانه پیام انقلاب اسلامی ایران به دنیا در قالب دیپلماسی عمومی و زیر شاخه دیپلماسی مجازی محقق می گردد. در حقیقت به علت سیالیت فضای مجازی، هر چه حضور و پویاییِ موثر در دیپلماسی مجازیِ خودی کمتر باشد، می توان استنباط نمود که رقبا و دشمنان در حال یارگیری و تاثیرگذاری بیشتر در جهت منافع خود می باشند. شرکتهای بزرگ در دنیا مدیریتی تحت عنوان ، مدیریت شبکه های اجتماعی دارند حال آنکه انقلاب اسلامی که صاحب گفتمانِ مبتنی بر فطرت بشری می باشد، از این فضا آنطور که شایسته است استفاده نمی کند. در همین زمینه جمهوری اسلامی ایران واجد ظرفیت‌های متنوع و گوناگونی است که یا بکار گرفته نشده اند و یا بروزرسانی نشده اند.

کلیدواژه ها: دیپلماسی عمومی، دیپلماسی مجازی، روابط بین الملل، جمهوری اسلامی ایران

مقدمه

سیاست بین الملل ، علی رغم توسعه و تکامل خود، هنوز نتوانسته قدیمی ترین مشکل روابط بین الملل یا جنگ و خونریزی را به طور کامل مهار کند و صلح و امنیت را به ارمغان بیاورد. ازاین رو، دیپلماسی شیوه مسالمت آمیز حل تعارضات و اختلافات بین المللی، همواره مورد پذیرش بوده است .به طوری که با افزایش مناسبات و تعاملات ملت ها و دولت ها ازیک سو و افزایش سطح آگاهی های سیاسی در سطح بین الملل ورشد افکار عمومی، کاربرد شیوه های دیپلماتیک ، افزایش یافته است . دیپلماسی به عنوان ابزار سیاست خارجی، فن مدیریت تعامل با جهان خارج از سوی دولت هاست . این واژه در مفهوم کلاسیک خود دارای سه رکن اصلی (رکن سیاسی،رکن اقتصادی و رکن امنیتی) است و سپس رکن چهارمی … ادامه مقدمه و همچنین متن کامل فایل اصلی بعد از خرید و دانلود در دسترس خواهد بود.

دانلود بررسی نقش دیپلماسی مجازی جمهوری اسلامی ایران در روابط بین الملل با فرمت وُرد و پی دی اف شامل ۳۳ منبع موثق که هم درون متن و هم انتهای متن قید شده اند.

خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.