برنامه های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در ایران


در حال بارگذاری
۱۸ شهریور ۱۳۹۸
Word, Pdf
588 کیلوبایت
17 صفحه
۷,۰۰۰ تومان
خرید

یک مقاله کامل به روش تحقیق مروری با عنوان برنامه های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در ایران شامل ۱۷ صفحه وُرد آماده دانلود است. منابع درون متن و همچنین در انتهای متن ذکر شده است.

چکیده

ســه دهه پس از جنگ جهانی دوم تمایل به دنبال کــردن توسعه اقتصادی توسط دولتمردان کشورها، تبلورش در پذیرش تقریبا عام برنامه ریزی های توسعه به عنوان مطمئن ترین و مســتقیم ترین راه دست یافتن به پیشرفت اقتصادی ، پدیدار گشت و تا همین اواخر نیز، کمتر کشوری از کشورهای جهان سوم در مطلوبیــت تدوین و اجرای برنامه توسعه ملــی تردید به خود راه داده است. مقاله حاضر با بررسی ابعاد مختلف برنامه های توسعه کشور به دنبال بررسی بعدهای مثبت و منفی این برنامه ها می باشد. بطور کلی پس از بررسی و مطالعات انجام شده مشخص گردید که برنامه های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دارای نقاط ضعف و قوت است. از موارد مهمی که در هر برنامه باید مورد توجه قرار گیرد، اهداف برنامه، سیاست ها، خط مشی ها و منابع مورد نیاز برای رسیدن به اهداف و اجرای دقیق برنامه و کنترل آن است.

کلیدواژه ها: برنامه اول توسعه، برنامه دوم توسعه، برنامه ریزی توسعه کشور

مقدمه

ســه دهه پس از جنگ جهانی دوم تمایل به دنبال کــردن توسعه اقتصادی توسط دولتمردان کشورها، تبلورش در پذیرش تقریبا عام برنامه ریزی های توسعه به عنوان مطمئن ترین و مســتقیم ترین راه دست یافتن به پیشرفت اقتصادی ، پدیدار گشت و تا همین اواخر نیز، کمتر کشوری از کشورهای جهان سوم در مطلوبیــت تدوین و اجرای برنامه توسعه ملــی تردید به خود راه داده است . گونار میردال استفاده از برنامه ریزی را روند جبری و اجتناب ناپذیر می داند (یوهانسن ،١٣۶٧): ادامه مقدمه و متن اصلی در فایل اصلی بعد دانلود در دسترس است بر روی خرید کلیک کنید.

در صورت خطا در خرید و دانلود مقاله برنامه های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در ایران، به ما اطلاع دهید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.