تحقیق بررسی رابطه بین انگیزش و بهره وری نیروی انسانی


در حال بارگذاری
۱۲ مهر ۱۳۹۸
Word, Pdf
414 مگابایت
8 صفحه word
1435 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

رابطه بین انگیزش  و بهره وری نیروی انسانی

 (مطالعه موردی مخابرات ورامین)

چکیده

هدف اصلی تحقیق حاضر بررسی رابطه دو متغییر انگیزش کارکنان و نیز بهره وری نیروی انسانی می باشد. روش تحقیق توصیفی کتابخانه ای و توصیفی همبستگی بوده است. جامعه آماری تحقیق کارکنان مخابرات ورامین می باشند که مشخصات آنان به قرار، ۵۴ نفر اقا، ٢ نفر خانم، سن أقایان از ١٣۴١ الی ١٣۶٣ بیشترشان بالآی چهل سال هستند. سن خانم ها ٣٠ و ٣١ سأله هستند. مدرک تحصیلی آنان کارشناسی ارشد. و مدرک تحصیلی أقایان از دیپلم تا کارشناسی ارشد. ١۵ تا دیپلم ٧ تا فوق دیپلم ٢٠ تا کارشناسی ١۵ نفر آنان نیز کارشناسی ارشد. در جمع آوری اطلاعات از مقالات پژوهشی مرتبط و نیز پرسشنامه استفاده شده است. پرسشنامه انگیزش کارکنان گمینیان (۱۳۸۳) و پرسشنامه بهره وری نیروی انسانی هرسی و گلداسمیت (۱۹۸۰)، بین مشارکت کنندگان توزیع شد. جهت درک استنباطی از ضریب همبستگی پیرسون استفاده شد. یافته های تحقیق بیان گر آن است که انگیزش رابطه معنی داری با بهره وری نیروی انسانی دارد.

کلیدواژه ها: انگیزش کارکنان، بهره وری نیروی انسانی، بهره وری

توجه: در کنار فایل تحقیق ۶ فایل پی دی اف و html به عنوان منابع تحقیق بصورت رایگان قابل دانلود است.

مقدمه

در دنیاى پررقابت امروز، منابع انسانى مولد مهم‌ترین سرمایه سازمان تلقی مى‌گردد که مى‌تواند موجبات تغییر و تحول در سایر عوامل سازمانى و نتایج اساسی را فراهم آورد.اگر تا دهه‌هاى گذشته معیار برترى یک کشور حجم نیروى انسانى، سلاح‌هاى مدرن، ارتش نیرومند، سرزمین وسیع یا منابع زیرزمینى گسترده و حق وتو در مجامع بین‌المللى بود، از این پس قدرت یک کشور به کیفیت نیروى انسانى و سطح بهره‌ورى آن بستگى دارد. بهره‌ورى منابع انسانى{P1P}به طور تصافى ارتقا نمى‌یابد، بلکه پیش‌نیازهاى سازمانى و ساختارى مورد نیاز آن فراهم و دائما مورد توجه سازمان قرار گیرد. به منظور تامین پیش‌نیازهاى سازمانى و ساختارى و در پى آن ارتقاء بهره‌ورىنیورى انسانى در سازمان،نقش نظام‌هاى بهبود و تعالى سازمانى{P2P}کاملا شناخته شدهاست.در بسیارى از سازمان‌هاى ایرانى،ناکارآمدى برخى نظام‌هاى فعلى، نه تنهابهبود سازمان را موجب نمى‌گردند، بلکه باعث بدتر شدن شاخص‌هاى عملکردى،رضایت و در نتیجه بهره‌ورى کارکنان مى‌شوند (واعظی، ۱۳۸۹).

براى هر مدیرى در سازمان آگاهى از مسئلۀ انگیزش کارکنان که در واقع پى‌جویى علت وسبب حرکت و رفتارهایا عضا و افراد سازمان است،ضرورت تام دارد.کنکاش در مسئلۀ انگیزش،پاسخ چراهاى رفتار آدمى است.چرا انسان در سازمان کار مى‌کند؟ چرا بعضى افراد بسیار فعال وبرخى کم کارند؟علت علاقه و بى‌علافگى به کار چیست؟این سوالات و بسیارى دیگر همه با موضوع انگیزش در ارتباطاند و پاسخ به آن ها در انگیزش و انگیزه‌هاى کارکنان خلاصه مى‌شود.ازاین‌رو مدیران با احاطه به نحوۀ انگیزش کارکنان و انگیزه‌هاى آنان مى‌توانند در تحقق اهدافسازمان به کمک کارکنان بشتابند و در انجام سایر وظایف خود نیز موفق باشند (رضائیان، ۱۳۸۵). با در نظر گرفتن مطالب ذکر شده این مسئله مطرح می گردد که انگیزش کارکنان بر بهره وری آنان چه تاثیری می تواند داشته باشد؟ لذا این فرضیه مطرح است که انگیزش بر بهره وری نیروی انسانی تاثیر دارد. هدف اصلی تحقیق نیز همین بوده است که ابعاد انگیزش و بهره وری نیروی انسانی را دنبال کرده و به دنبال رسیدن به پاسخ پرسش تحقیق و بررسی فرضیه آن است.

سایر بخش های تحقیق:

مبانی نظری تحقیق، پیشینه تحقیق، روش تحقیق، یافته های تحقیق، نتیجه گیری، منابع

برای دانلود تحقیق رابطه بین انگیزش و بهره وری نیروی انسانی فقط چند گام کوتاه باقیست!

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.