تحقیق بررسی رابطه رضایت شغلی با تعهد سازمانی در حسابداران


در حال بارگذاری
۵ مهر ۱۳۹۸
Word, Pdf
382 کیلوبایت
7 صفحه word
۷,۰۰۰ تومان
خرید

تحقیق کلاسی مبتنی بر اصول روش تحقیق با همه رعایت همه جزئیات یک تحقیق کلاسی با عنوان بررسی رابطه رضایت شغلی با تعهد سازمانی در حسابداران، جهت دانلود آماده شده است.

عنوان کامل تحقیق: بررسی رابطه رضایت شغلی با تعهد سازمانی در حسابداران (مطالعه موردی شرکت پرسال)

چکیده

هدف تحقیق بررسی رابطه دو متغییر رضایت شغلی و تعهدسازمانی بود. روش تحقیق توصیفی-همبستگی و توصیفی-تحلیلی می باشد. جامعه آماری تحقیق کلیه ی کارمندان دفتر مرکزی شرکت پرسال به تعداد ۱۷ نفر متشکل از ۱۰ آقا و ۷ خانم با تحصلات دیپلم الی کارشناسی ارشد بوده اند. جهت جمع آوری داده ها از دو پرسشنامه استاندار رضایت شغلی ویسوکی و کروم (۱۹۹۱) و پرسشنامه تعهدسازمانی می یر و آلن (۱۹۹۰). برای تحلیل داده ها از ضریب همبستگی پیرسون و اسپیرمن استفاده شد. یافته ها حاکی از آن است که چهار مولفه سرپرست، همکار، حقوق-مزایا و ارتقاء در سازمان با میزان رضایت شغلی رابطه وجود دارد و نیز با مشاهده سطح معنا داری ۰/۰۰۰۱ بین رضایت شغلی و تعهدسازمانی رابطه ی معنی داری وجود دارد.

کلیدواژه ها: رضایت شغلی، تعهدسازمانی، سازمان

نتیجه گیری

با وجود میزان صریب همبستگی مناسب و نیز سطح معناداری ۰/۰۰۰۱ بین مولفه های رضایت شغلی و با میزان رضایت شغلی می توان دریافت عوامل محیطی بر رضایت شغلی حسابداران در شرکت هایی با نوع فعالیت مشابه با جامعه آماری مورد بحث در تحقیق تاثیرگذار می باشند. همچنین سطح معناداری ۰/۰۰۰۱ بین دو متغییر رضایت شغلی و تعهدسازمانی رابطه معنی داری وجوددارد بنابر این سازمان ها میتوانند با بالابردن میزان حقوق-مزایا متناسب با فعالیت مؤثر کارمندان خود بر رضایت شغلی بیشتر آنان تاثیر گذاشته و متقابلا بر متعهد بودن هرچه بیشتر و به نوعی وفاداری کارمندان به سازمان تاثیر بگذارند.

در صورت بروز مشکل بهنگام خرید یا دانلود تحقیق بررسی رابطه رضایت شغلی با تعهد سازمانی در حسابداران، مراتب را به کولداکس اطلاع دهید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.