تحقیق بررسی عوامل هیدروپلیتیک اسرائیل


در حال بارگذاری
۱۷ شهریور ۱۳۹۸
Word, Pdf
993 کیلوبایت
16 صفحه
1642 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

مقاله پیش رو حاصل یک کار تحقیقاتی در خصوص بررسی عوامل هیدروپلیتیک اسرائیل به لحاظ نوع تحقیق به خواهیم بیان کنیم، این یک تحقیق مروری محسوب می شود که اصول روش تحقیق نیز در آن رعایت شده است و شما می توانید آن را در همایش ملی داخلی نیز ارائه کنید.

چکیده:

آب مهمترین منبع حیات به شمار میرود که طبیعت در اختیار بشریت قرار داده است. با این که سه / چهارم سطح کره زمین را آب فرا گرفته است، بخش عمده آبهای شیرین از یخ تشکیل شده و منابع قابل استفاده آب شیرین تنها ۱٪ از کل حجم آب را شامل می شود. امروزه نزدیک به یک / سوم جمعیت جهان در مناطقی زندگی می کنند که با کمبود آب روبرو هستند و انتظار میرود این میزان در سال ۲۰۲۵ به دو/ سوم افزایش یابد. اهمیت استراتژیکی آب تا آنجا است که برخی مدعی شده اند جنگ جهانی سوم بر سر منابع آبی به وقوع خواهد پیوست. با در نظر گرفتن مسائل پیرامون بحران آب اسرائیل که هیدروپلیتیک اسرائیل را تشکیل می دهند مقاله حاضر به بررسی نگرش نظری، سیاسی و امنیتی اسرائیل در خصوص مسئله آب پرداخته است. این پژوهش مبتنی بر روش توصیفی انجام شده است و گردآوری اطلاعات نیز به روش کتابخانه‌ای – اسنادی میباشد. نتیجه بررسی ها نشان داد، آب، از جانب اسرائیل به عنوان یک ابزار سیاسی فشار آور، علاوه بر جلوگیری از توسعه اجتماعی و سیاسی فلسطین، با هدف کنترل بر خلق فلسطین، استفاده از فشار روانی در سرزمینهای اشغالی و تسریع در روند ملت سازی در اسرائیل استفاده شده و می شود. در سیاست خارجی رژیم صهیونیستی، زمینه سازی منابع آب همزمان با ترسیم مرزها و تعیین مناطق اشغالی یک امر کاملا بدیهی است.

کلیدواژه ها: هیدروپلیتیک، بحران آب، هیدروپلیتیک اسرائیل

برای دانلود مقاله بررسی عوامل هیدروپلیتیک اسرائیل فقط چند گام کوتاه باقیمانده است. از اینکه به کولداکس اعتماد دارید سپاسگزاریم.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.