تحلیلی بر قانون روابط موجر و مستاجر مصوب ۱۳۵۶ الی ۱۳۷۶ و راهکارهای بهبود آن


در حال بارگذاری
۲۲ شهریور ۱۳۹۸
Word, Pdf
1478 کیلوبایت
47 صفحه و پاورپوینت
1468 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

مقاله کنفرانس رشته حقوق با عنوان تحلیلی بر قانون روابط موجر و مستاجر مصوب ۱۳۵۶ الی ۱۳۷۶ و راهکارهای بهبود آن در ۴۷ صفحه word به همراه پاورپوینت آماده دانلود است.

چکیده

هدف قانون جدید روابط موجر و مستأجر یکسان کردن قانون حاکم بر اجاره و پرهیز از پراکندگی قواعد گوناگونی است که بر این رابطه حکومت دارد. در نوشتار حاضر به نقد قوانین روابط موجر و مستاجر پرداخته شده است که تا سال ۱۳۷۶ توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است. برای دسته بندی مطالب آن ها در چهار فصل دسته بندی شده اند. فصل اول کلیات شامل تعاریف ضروری می باشد. فصل دوم نقدی بر قوانین مصوب سال ۱۳۵۶. فصل  سوم نقدی بر قوانین مصوب سال ۱۳۷۶ بجز قوانین مرتبط با سرقفلی.  فصل چهار  قوانین مرتبط با سر قفلی مصوب ۱۳۷۶. فصل پنجم نتیجه گیری و پیشنهاداتی در جهت بهبود روابط موجر و مستاجر. نتایج نقد و بررسی قوانین روابط موجر و مستاجر نشان داد، قانونگذار با تصویب این قانون قصد دگرگون کردن بنیادی روابط استیجاری را در عین حفظ حقوق مکتبه مستاجرین قبل از اجرای قانون جدید داشته است. از این رو نمی توان پذیرفت که صرفاً به خاطر عدم رعایت برخی جزئیات کوچک ، بنیان رابطه ای که قانونگذار قصد پی ریزی آن را ، با ویژگی های خاص و به کلی متفاوت با گذشته داشته، دگرگون شود.

کلیدواژه ها: حقوق موجر، حقوق مستاجر، قوانین روابط موجر و مستاجر

مقدمه

به دلیل بروز مشکلاتی چون عدم تخلیه توسط مستاجر یا عدم پایبندی صاحب خانه به قرار اجاره که در ابتدا توافق شده بود، وجود قوانینی روشن در جهت برقراری نظم در اجاره و موارد مرتبط با آن و همچنین احقاق حق موجر یا مستاجر قوانین روشنی نیاز بود، با وجود قوانین مصوب در مقاطعی از تاریخ تشکیل قانون اساسی کشور اما همواره قوانین وضع شده مسائل و مشکلاتی را در بر داشته است از جمله کمبود تبصره یا نبودن برخی تبصره ها. مجلس در سال ۱۳۵۶ اقدام به تصویب قوانینی در خصوص روابط موجر و مستاجر کرد و سپس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۲ و بعد پایان جنگ تحمیلی مجددا در سال ۱۳۷۶ اقدام به اصلاح برخی قوانین قبلی و تصویب قوانین جدیدی کرد که در نهایت لازم و اجرا شد. در ادامه با هدف نقد قوانین مصوب ۱۳۷۶ مرتبط با موجر و مستاجر اقدام به طرح پیشنهاداتی در جهت بهبود مشکلات موجود در قوانین جاری که در سال ۱۳۷۶ به تصویب رسیده اند، شده است.

تحقیق آماده فارسی تحلیلی بر قانون روابط موجر و مستاجر مصوب ۱۳۵۶ الی ۱۳۷۶ و راهکارهای بهبود آن

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.