دانلود مقاله بررسی تاثیر بکارگیری هزینه یابی برمبنای فعالیت (ABC) در سیستم قیمت گذاری اجباری در خدمات اینترنت


در حال بارگذاری
۲ مرداد ۱۳۹۸
Word, Pdf
418 کیلوبایت
14 صفحه word, doc, pdf
2510 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

چکیده

در این تحقیق به بررسی تاثیر هزینه یابی بر مبنای فعالیت بر استراتژی قیمت گذاری اجباری پرداخته شده است. برای بررسی بهتر از شاخص های مهم تاثیر هزینه یابی بر مبنای فعالیت که در بیشتر تحقیقات عنوان شده اند، استفاده شده و همچنین چند نمونه از تحقیقات نیز جهت رسیدن به هدف نهایی تحقیق، مرور شده اند. در خصوص بکارگیری سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت و همچنین با در نظر گرفتن مفهومی که از استراتژی قیمت گذاری اجباری بدست آمد، می توان چنین نتیجه گیری کرد که، خدمات صانویه در شرکت های خدمات اینترنتی علی رغم اجبار یا وابستگی مشتری به خدمات ثانویه و پرداخت قیمت تمام شده ی آن، این خدمات به لحاظ قیمت گذاری در رقابت تناتنگ در بین شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی می باشد و هزینه یابی برمبنای فعالیت می تواند در محاسبه بهتر قیمت تمام شده کمک کند و موجب ارائه قیمت رقابتی برای خدمات ثانویه شود.

کلیدواژه ها: خدمات اینترنتی، هزینه یابی برمبنای فعالیت، ABC، قیمت گذاری اجباری

بکارگیری هزینه یابی برمبنای فعالیت (ABC) + pdf

۱-مقدمه

حسابداری مدیریت دوران تحول خود را از اواسط دهه ۱۹۸۰ میلادی آغاز کرد. پیشگامان مهم این تحول پرفسور روبرت کاپلان و دوستان هم دانشکده ای وی بوده اند. آقایان کاپلان و کوپر با طراحی روش هزینه یابی بر مبنای فعالیت در دهه ۸۰ میلادی در واقع سهم بزرگی در تحول حسابداری مدیریت داشته اند. اگر چه رابطه بین هزینه ها و فعالیت ها از دهه ۶۰ میلادی از طرف برخی تئورسین های حسابداری از جمله سولومونز و استاباس مطرح شد ولی با همه این تفاسیر، طراحان اصلی این روش کاپلان و کویر می باشند. این دو استاد مدعی شدند که سیستم های سنتی حسابداری صنعتی نه تنها پاسخگوی نیازهای مدیریت نیست بلکه در پاره ای از موارد سبب گمراهی و تصمیم گیری نادرست مدیریت می شود. هدف اصلی از بکارگیری روش ABC بهبود در روش هزینه یابی فعالیت های عملیاتی است. بررسی آمار و ارقام و مطالعه مقالات تخصصی حسابداری نشان داده که تکنیک ABC در بسیاری از شرکت های تولیدی و خدماتی غربی با موفقیت اعمال شده است [۱].

سیستم قیمت گذاری اجباری در خدمات اینترنت

پیشرفت فناوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی و جهانی شدن بازارها و دسترسی مشتریان به خیل عظیمی از تامین کنندگان، شرکت‌های عصر کسب و کار الکترونیک را با چالش های بسیار جدی در زمینه‌ی باقی ماندن در عرصه رقابت و حتى حفظ حداقل سهم خود از بازار مواجه ساخته است. گرین اشتاین (۲۰۰۱) معتقد است که فراهم کنندگان خدمات اینترنتی مثال های خوبی از کسب و کارهای الکترونیکی واسطه ای در عصر جدید هستند[۲]. گسترش روزافزون تقاضا برای اینترنت پرسرعت توسط کاربران از یک سو و از سوی دیگر، تلاش شرکتهای خدمات دهنده ی اینترنتی برای فراهم آوردن روشهای جدید دستیابی کاربران به اینترنت ، تداوم روابط بلند مدت شرکتهای خدمات دهنده اینترنتی و مشتریانشان را نوید می بخشد. اما با وجود پیشتاز بودن اینگونه شرکتها در ارائه خدمات جدید به مشتریان، نرخ ریزش مشتریان آنها بسیار بالاتر از سایر صنایع است. یکی از دلایل رقابتی قیمت گذاری هزینه تمام شده برای مشتریان است. در این تحقیق به بررسی تاثیر هزینه یابی بر مبنای فعالیت بر استراتژی قیمت گذاری اجباری پرداخته شده است. برای بررسی بهتر از شاخص های مهم تاثیر هزینه یابی بر مبنای فعالیت که در بیشتر تحقیقات عنوان شده اند، استفاده شده و همچنین چند نمونه از تحقیقات نیز جهت رسیدن به هدف نهایی تحقیق، مرور شده اند.

دانلود مقاله بررسی تاثیر بکارگیری هزینه یابی برمبنای فعالیت (ABC) در سیستم قیمت گذاری اجباری در خدمات اینترنت word pdf doc

برای “دانلود مقاله بررسی تاثیر بکارگیری هزینه یابی برمبنای فعالیت (ABC) در سیستم قیمت گذاری اجباری در خدمات اینترنت” ابتدا خرید را کلیک کنید. این مقاله با فرمت وورد و پی دی اف در ۱۴ صفحه تقدیم می شود.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.