دانلود مقاله تحلیلی بر اکوتوریسم | بازاریابی گردشگری با فرمت وورد word


در حال بارگذاری
۳ مرداد ۱۳۹۸
Word, Pdf
1921 کیلوبایت
20 صفحه word, doc, pdf
۷,۰۰۰ تومان
خرید

با اینکه بازاریابی گردشگری؛ به کارگیری مفاهیم مناسب بازاریابی جهت اتخاذ راهبردهایی به منظور جذب گردشگران به یک مقصد (تفرجگاه ، شهر، منطقه یا کشور) بوده، در زمینه بازاریابی اکوتوریسم مفاهیم پایداری و حفاظتی نیز ابعاد بازاریابی گردشگری افزوده میگردد. این خود میتواند در قالب بازاریابی گردشگری پایدارکه اکوتوریسم نیز زیر مجموعه آن است شکل گیرد. یکی از جنبه هایی که میتواند منشأ بسیاری از تحولات برای توسعه پایدار گردشگری باشد، شناسایی دقیق وضع موجود از طریق بازاریابی گردشگری است ، مدل P٩ آمیخته بازاریابی یکی از مباحث مورد توجه در بازاریابی گردشگری و از جمله مفاهیمی است که میتواند در تبیین وضعیت موجود و برنامه ریزی برای رسیدن به وضعیت مطلوب صنعت گردشگری یک منطقه ، مورد استفاده قرار گیرد. با این وجود برآوردن خواسته های محیطی واجتماعی توریست به همان اندازه اهمیت دارد که جلب رضایت او. آنها نمیتوانند نسبت به ویژگیهای یکدیگر بیتفاوت باشند(لامسدن ، ١٣٨٠: ٣۵).

یکی از مهم ترین زمینه های اکوتوریسم در شمال ایران ، استان گلستان است که با توجه به قابلیت های آن میتوان این استان را مقصدی در زمینه اکوتوریسم کشور محسوب نمود. آنچه به وضوح مشخص است استان گلستان مجموعه ای متنوع و کامل از جاذبه های اکوتوریسم و جذب گردشگر است . این مجموعه خود از دو رویکرد جاذبه های طبیعی و فرهنگی قابل مطالعه است . از میان مهم ترین جاذبه های طبیعی این خطه میتوان به پارکهای جنگلی و غارهای شگفت انگیز، آبشارها و چشمه سارها، گل ها و گیاهان دارویی جنگل و در نهایت چشم اندازهایی زیبا که هر بیننده ای را به وجد میآورد، اشاره کرد. همچنین ویژگیهای فرهنگی مردم این خطه همچون لباس، خوراک، صنایع دستی ترکمن و سایر جاذبه های گردشگری در مقوله بوم گردشگری قابل توجه است . با این تفاصیل هنوز اکوتوریسم استان به جایگاه اصلی خودش دست نیافته است . در واقع مدیریت گردشگری استان نتوانسته است که اکوتوریسم را به عنوان یک برند حتی در مقیاس ملی مطرح نماید. این خود ضروری میسازد که بازاریابی اکوتوریسم در استان گلستان مورد توجه قرار گرفته و الگوهای بازاریابی اکوتوریسم جهت اقدام شناسایی گردد.

اکوتوریسم یا بازاریابی گردشگری

٢. مبانی نظری

واژه ی اکوتوریسم دارای ریشه ی یونان یبه معنی خانه وکوتاه شده ی اصطلاح گردشگری اکولوژیکی ١است و پدیدهای نسبتا تازه در صنعت گردشگری است که تنها بخشی از کل صنعت گردشگری را تشکیل میدهد(نئوپان ٢ وهاپا٣، ٢٠٠۴: ٢۵). اکوتوریسم شکلی از گردشگری دوران پست مدرنیسم است که در پیش شکل گیری مفاهیمی چون توسعه ی پایدار در محافل علمی مطرح شده است که با توجه به ظرفیتهایی که دارد میتواند فرصت توسعه ی روستایی را در همه ی ابعاد ایجاد کند(هاشمی، ١٣٨٩: ١٧٩). به عقیده ی برخی از صاحبنظران ، سابقه ی کاربرد واژه ی اکوتوریسم به اواخر دهه ی ١٩٧٠ میلادی… ادامه مطلب در فایل اصلی مقاله با فرمت word بعد از خرید قابل مشاهده است.

بعد از دانلود مقاله تحلیلی بر اکوتوریسم (بازاریابی گردشگری) اگر سوالی  داشتید ایمیل بزنید.

این فایل ۲۰ صفحه با فرمت وورد word و پی دی اف pdf آماده دانلود است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.