دانلود مقاله بررسی تاثیر رئالیسم در داستان های کوتاه فارسی


در حال بارگذاری
۸ مرداد ۱۳۹۸
Word, Pdf
1779 کیلوبایت
10 صفحه ورد word
۷,۰۰۰ تومان
خرید

چکیده:

هدف: هدف از انجام تحقیق حاضر، بررسی رئالیسم در ادبیات داستانی ایران و سپس بررسی تاثیرات آن بر داستان های کوتاه فارسی بود. روش: در تحقیق حاضر بنابر رویکرد تحقیق که بررسی رئالیسم و تاثیر آن در داستان کوتاه بود، نیاز  به برررسی پژوهش های پیشین و کتاب های منتشر شده مرتبط با مباحث تحقیق وجود داشت. لذا روش تحقیق توصیفی – کتابخانه ای انتخاب شد. نتیجه: رئالیسم نه تنها در ادبیّات داستانی ایران، بلکه در ادبیّات داستانی جهان، بیش از سایر مکتب های ادبی ظهور و بروز داشته است. ادبیّات داستانی ایران از همان نخستین نمونه های خود، نمایانگر توجّه نویسندگان به رئالیسم در ساختار رمان ها و داستان هایشان است. ادبیات داستانی فارسی در قرن بیستم از سرچشـمه هـای متنـوعی برخوردارند، بـه ویـژه صـنعت ادبـی داسـتان کوتـاه کـه ارزش‌هـای زیباشـناختی، اخلاقـی و اصلاح گرایانه به آن در کنار اهداف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دارای اهمیـت خاصـی اسـت . روند شروع رئالیسم یا حقیقت نگاری در دهـه هـای ١٩٣٠ و ١٩۴٠ مـیلادی در داسـتان کوتـاه ظهور و نمود پیدا کرد و روز به روز تقویت گردید و به حجم و تعداد نویسندگان این گونه آثار ادبی افزوده شد. نکتۀ برجسته در این میان به انتقال از قصه گویی کلاسیک و سنتی به برخـورد نو و جدید واقع گرایانه با شخصیت ها و حوادث است که نویسندگان بـا جزئیـات بهتر و فراوان به تشریح اوضاع اجتمـاعی، اقتصـادی، مشـکلات زنـدگی ترسـیم خصوصـیات انسانی و بشری در بین طبقات متوسط و بالاتر از آن پرداختند. در حقیقت نویسـندگان صـنف ادبی مذکور عمیق ترین تأثیر را بر جریان و روند ادبیات داستانی نوین گذاشته و آثـار ممتـازی در نهضت و مکتب رئالیسم ، رئالیسم اجتماعی و سورئالیسم از خود برجای گذاردند. می‌توان چنین گفت که تاثیرات فراوانـی از بکـارگیری نهضـت رئالیسم در صنف ادبی داستان کوتاه زبان فارسی، در داستان های کوتاه فارسی دیده می شود.

کلیدواژه ها: رئالیسم، داستان کوتاه فارسی، رئالیسم در داستان کوتاه

توجه: شما با خرید این مقاله همراه آن ۷ منبع (مقاله) فارسی با فرمت پی دی اف (pdf) به صورت رایگان دریافت می کنید که به توسعه تحقیق شما کمک خواهد کرد.

رئالیسم در داستان های کوتاه فارسی pdf docx word

رئالیسم در داستان های کوتاه فارسی

مقدمه

توجه و علا قه مندی انسان به داستان، قصه، حکایت و افسانه و نیز حتی عشق ورزیدن به آن، بخشی از زندگی اجتماعی او به شمار می رود. در حقیقت این موضوع گوشه ای از زندگی و حیات واقعی انسان است که وی آن را با فکر و منطق به همراه اعتماد و اطمینان کامل پذیرفته است . آدمی از آفرینش داستان ، مطالب بی شماری آموخته است. در میان این داستان ها ، جرأت، همت، شجاعت، مردانگی، مروت، محبت، سخت کوشی و اخلاق از اهمیت فراوانی برخوردار ند. انسان برای زدودن خستگی از روان و تن خویش نیاز به مشغله ای دارد تا بتواند احساس برتر و طبیعی خود را تسکین داده و موقتاً برای وی ، خود فراموشی را به ارمغان آورد و از حوادث تلخ محیط اطراف خودش … برای مشاهده متن کامل در فایل ورد (word) لطفا ابتدا خرید را کلیک و بعد از پرداخت مقاله را دانلود کنید.

این مقاله ۱۲ منبع فارسی و لاتین دارد و حجم مقاله ۱۰ صفحه وُرد است.

توجه: شما با خرید این مقاله همراه آن ۷ منبع (مقاله) فارسی با فرمت پی دی اف (pdf) به صورت رایگان دریافت می کنید که به توسعه تحقیق شما کمک خواهد کرد.

هدف از انجام تحقیق حاضر، بررسی رئالیسم در ادبیات داستانی ایران و سپس بررسی تاثیرات آن بر داستان های کوتاه فارسی بود.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.