مقاله شبیه سازی کوفتگی شلغم اصفهانی به کمک نرم افزار ANSYS


در حال بارگذاری
۲۴ تیر ۱۳۹۹
word
489کیلوبایت
8صفحه
۷,۰۰۰ تومان
خرید

این یک مقاله ای با عنوان شبیه سازی کوفتگی شلغم اصفهانی به کمک نرم افزار ANSYS است که در۸ صفحه برای دانلود منتشر شده است.

شبیه سازی کوفتگی شلغم اصفهانی به کمک نرم افزار ANSYS

چکیده

شلغم یکی از محصولات مهم در مجموعه گیاهان غذایی و دارویی می باشد. با توجه به این که آسیب های مکانیکی وارده بر شلغم باعث کاهش کیفیت و افزایش میزان فساد پذیری آن می شود، شبیه سازی میزان کوفتگی آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سالیانه درصد قابل توجهی از میوه ها به دلایل مختلفی از جمله صدمات مکانیکی تلف می شوند. میوه ها از مرحله برداشت تا رسیدن به دست مشتری ممکن است فرایندهایی مانند چیدن، جابجائی،بسته بندی، درجه بندی، انبارداری و حمل و نقل را پشت سر بگذارند که در هر یک از این مراحل می توانند در معرض بارهای مختلف استاتیکی و دینامیکی قرارگرفته و صدمه ببینند. برای اغلب میوه ها از جمله سیب، کوفتگی متداول ترین نوع صدمه مکانیکی در فرایندهای پس از برداشت می باشد. در این پژوهش، میزان کوفتگی یک چهارم شلغم شبیه سازی شده است. سپس با استفاده از المان solid186، مدل مش بندی شده ای از آن ارائه می شود. در نهایت، نحوه ی تغییرات تنش وارد شده به محصول شلغم در این نرم افزار به تصویر کشیده شده است.

کلمات کلیدی: شلغم، شبیه سازی، نرم افزار ANSYS، کوفتگی

مقدمه

شلغم گیاهی است دو ساله با برگ های کشیده، بیضی شکل و کمی خشن که در اکثر مناطق ایران قابل کشت می شلغم مواد معدنی فراوانی دارد که کلسیم و منیزیم از مهم ترین این مواد است و برای رشد و نمو استخوان مقداری پتاسیم نیز در شلغم وجود دارد که در تنظیم فشارخون نقش دارد و همچنین فسفر و آرسنیک موجود در این گیاه برای تقویت گلبول های سفید و سیستم ایمنی مفید است و از همین رو شلغم برای پیشگیری از سرماخوردگی در فصل های سرد سال کاربرد بیشتری دارد. (رحیمی گل سفیدی و همکاران، ۱۳۸۷) روش المان محدود یک روش عددی است که برای حل مسائل مهندسی پیچیده از آن استفاده می شود و هم چنین از آن برای تحلیل تنش های وارد شده به جسم مورد نظر از آن استفاده می شود. مسائلی که با استفاده از روش آزمایشگاهی غیر قابل حل بوده و یا مستلزم زمان زیاد و هزینه های بالا می باشد، بنابراین مدل سازی با استفاده از این روش ایده ای جدید و مدرن می باشد به طوری که نتایجی با خطای کمتری را ارائه می دهد.(مجذوبی و همکاران، ۱۳۷۶) در سال ۲۰۰۵ ، آقای رومو تحت عنوان پایان نامه ای میزان کوفتگی محصول سیب را به روش المان محدود با استفاده از نرم افزار انسیس مدل سازی نمودند سپس با داده های آزمایشگاهی مقایسه و پردازش شدند. Romo, 2005) (Esther Reina آقای محمودی نیز در سال ۲۰۱۳ ، محصول گوجه فرنگی را با استفاده از نرم افزار انسیس شبیه سازی نمود. (Mahmoodi-Eshkaftaki et al,2013) هم چنین محققانی دیگر نیز آسیب های مکانیکی که کوفتگی از آن ناشی می شود، را از مرحله ی برداشت تا مدل سازی آن به وسیله ی نرم افزار انسیس و هم چنین انجام این آزمون کوفتگی به روش آزمایشگاهی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.et al, 2001) (Taiwai David Ip آقای لوییس نیز در پژوهشی برای کاهش این آسیب های مکانیکی به محصول سیب به روش المان محدود، راهکارهایی را ارائه نمودند. (Lewis et al,2007) تا به حال هیچ گونه پژوهشی در مورد کوفتگی شلغم بررسی و آزمایش نشده است. در این پژوهش یک چهارم از محصول شلغم اصفهانی با استفاده از نرم افزار انسیس مدل سازی شده است. هم چنین کوفتگی آن که ناشی از آزمون سقوط می باشد، مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته شده است.

ادامه ی متن در فایل اصلی

در صورت بروز مشکل در دانلود مقاله ی شبیه سازی کوفتگی شلغم اصفهانی به کمک نرم افزار ANSYS با پشتیبانی تماس بگیرید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.