تاثیر عناصر منتخب آمیخته بازاریابی بر ارزش ویژه برند


در حال بارگذاری
۸ مرداد ۱۳۹۸
Word, Pdf
5094 کیلوبایت
10 صفحه ورد word
1863 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

دانلود مقاله آماده فقط با ۳ هزار تومان عنوان و توضیحات مقاله به شرح زیر است:

چکیده

هدف تحقیق حاضر، تاثیر عناصر منتخب آمیخته بازاریابی بر ارزش ویژه برند با استفاده از تحقیقات پیشین مرتبط با موضوع تحقیق، بود. روش تحقیق توصیفی—کتابخانه ای بود. اغلب منابع از مقالات علمی منتشر شده در انتشارات علمی معتبر برداشت شد. نتایج نشان داد، ارزش ویژه نام و نشان تجاری هر ساله توسط موسسات معتبر جهانی در مورد نام و نشان های مختلف اندازه گیری می شود اما در این میان ارزش گذاری از دید مشتری از اهمیت بالایی برای سازمان ها برخوردار است، زیرا در نهایت موفقیت و ماندگاری آن‌ها در گرو مشتریان است. سازمان هایی که به ایجاد وفاداری مشتریان توجه دارند، اهمیت حفظ یک مشتری را ماورای هر مراجعه در نظر می گیرند. آنها مشتریان را دارایی های ارزشمندی می دانند و از تمام کارمندان خود می خواهند که برای راضی نگه داشتن ودر نتیجه وفادار شدن یا وفادار ماندن مشتریان هر کاری را انجام دهند. به عنوان مثال برای مشتریان بانک ها بایستی توجه داشت که بازگشت مشتری به بانک هزاران و حتی میلیون ها تومان ارزش دارد. فعالیت های بازاریابان برای ایجاد وفاداری دراز مدت مشتریان فلسفه بازاریابی رابطه مند را ایجاد کرده است. در این نوع از بازاریابی به جای فروش فوری و کوتاه مدت به حفظ دراز مدت مشتریان توجه می گردد. به همین دلیل با توجه به نتایج پژوهش اسمعیلی (۱۳۹۰)، مدیران ارشد بانک ها و موسسات مالی و سازمان هایی که به ارایه خدمات می پردازند می توانند با برنامه ریزی صحیح و استراتژیک و استفاده بهینه از عناصر آمیزه بازاریابی خدمات، ارزش ویژه نام ونشان تجاری خود را افزایش دهند تا از این طریق در بازار رقابتی امروزی به سودهای پایدار و مزیت رقابتی بهتری دست یابند.

کلیدواژه ها: برند، نام و نشان تجاری، عوامل آمیخته بازاریابی

توجه: این مقاله با فرمت ورد (word) و به روش تحقیق منابع درون متنی به تعداد ۱۰ تا دارد و حجم مقاله ۱۰ صفحه است.

نکته مهم: تعداد هشت منبع به همراه این مقاله با فرمت پی دی اف و فرمت ورد رایگان تقدیم می شود.

مقدمه

در شرایط رقابتی بازار امروز بدست آوردن جایگاه مناسب در ذهن مصرف کننده بگونه ای که مصرف کننده وفادار شرکت باشد، از اهمیت بسزایی برخوردار است. از جمله عواملی که در رسیدن به چنین جایگاهی در ذهن مشتریان موثر است ارزش ویژه مارک تجاری۱ شرکت می باشد. ارزش ویژه مارک تجاری مطلوبیت نهایی یا ارزش افزوده ای است که یک محصول به واسطه نام تجاری مانند کوکاکولا، ایجاد می کند. ارزش ویژه مارک تجاری همانند یک دارایی برای شرکت محسوب می گردد که گردش وجوه کسب و کار را افزایش می دهد (Simon & Sullivan، ۱۹۹۳). تمرکز بر این مسئله که چگونه فعالیت های بازاریابی می تواند ارزش ویژه نام و نشان تجاری را افزایش یا کاهش دهد، حائز اهمیت است. از آنجایی که فعالیت های بازاریابی بر روی ارزش ویژه نام و نشان تجاری تأثیر گذار است و عناصر آمیزه بازاریابی۲ نیز از این امر مستثنی نیستند، در صورتی که بتوان تأثیر این عناصر را با ارزش ویژه نام و نشان تجاری و همچنین ابعاد آن در بانک ها و موسسات مالی و خدماتی بدست آورد، تصمیم گیران سازمان ها به راحتی می توانند در خصوص چگونگی به کار گیری عناصر آمیزه بازاریابی، تصمیم گیری نمایند تا بتوانند با حداکثر ارزش ویژه نام و نشان تجاری به سودآوری و مزیت رقابتی پایداری دست یابند. لذا هدف تحقیق حاضر، تاثیر عناصر منتخب آمیخته بازاریابی بر ارزش ویژه برند با استفاده از تحقیقات پیشین مرتبط با موضوع تحقیق، بود.

۱ Brand Equity

۲ Marketing Mix Elements


درباره ارزش ویژه برند بیشتر بدانیم:

تعریفی که آکر از ارزش ویژه برند ارائه می کند بدین شرح است: « این ارزش دارای وجوه مختلفی است، اولین بحث ارزش ویژه برند است یعنی، مجموعه ای از دارائی ها است. بنابراین، مدیریت ارزش ویژه برند احتیاج به ایجاد و افزایش دارایی های مذکور دارد. بحث بعدی هر کدام از دارائی‌های برند از طریقه های متنوعی ارزش زایی می‌کنند. ببحث نهایی اینکه ارزش ویژه برند می تواند هم برای شرکت و همچنین برای مشتریان ارزش زایی کند. در انتها، دارائی‌ها و تعهداتی که به نام و علامت برند مربوط می شوند، در صورت هرگونه تغییر در نام یا علامت برند، ممکن است دچار دگرگونی شوند و یا حتی برخی از آن‌ها از بین بروند.»

شما می توانید برای دستیابی به سایر منابع مرتبط با بازاریابی به سایر مقالات آماده مراجعه کنید مانند مقاله نقش زن در بازاریابی سبز برای راحتی کار  جستجو در مقالات کافیست در کادر جستجوی بالای سایت کلمه “بازاریابی” را وارد کنید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.