مبانی نظری عملکرد مدیریت شهری، رضایت شهروندان و مشارکت آنان در امور شهری، کیفیت فضای شهری


در حال بارگذاری
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
word
195KB
52
۲۰,۰۰۰ تومان
خرید

دانلود مبانی نظری عملکرد مدیریت شهری، رضایت شهروندان و مشارکت آنان در امور شهری، کیفیت فضای شهری چند فایل مبانی در یک فایل تجمیع شده در ۵۲ صفحه قابلدانلود هست ارزان تر از خیلی ها! در ادامه بخش های کوتاهی از فایل نهایی را مشاهده کنید. در ضمن محتوای فایل های آماده شامل پشتیبانی نمی شود فقط در صورت عدم موفقیت در خرید یا مغایرت فایل خریداری شده با فایل دانلود شده؛ پشتیبانی پاسخگو خواهد بود.

عملکرد مدیریت شهری
۲-۲-۱. عملکرد
دانشمندان علوم رفتاری و مدیریت تعریف متعددی را در مورد عملکرد ارائه دادند که هر کدام از این تعاریف نشان دهنده دیدگاه خاص آن ها به این موضوع نسبت به این مفهوم است در این جا به یک تعریف اشاره می شود” واژه عملکرد بیشتر به فرایند ها وبازده یک سیستم اشاره دارد _میزان ونحوه فعالیت انجام یافته در یک سیستم عملکرد آن رانشان می دهد . بنابراین می توان گفت عملکرد واژه ای است که مفهوم فعالیت برای انجام کار ونتیجه آن فعالیت را یکجا در بر دارد (یمنی ، ۱۳۷۱).

۲-۲-۲. دیدگاه تاریخی در مورد عملکرد
طی سالیان متمادی فرض بر این بود که انگیزش اساساً اقتصادی است (نظریه سنتی) و اغلب کارکنان از مشاغل خویش چیزهای یکسانی طلب می کنند . تفاوت های عملکرد را با تفاوت ها در صفات شخصیتی ، تواناییها و مهارتها منسوب می کردند. شیوه بزرگمرد پیشنهاد می کند که چاره کار این است که ویژگی های شخصی کارکنان کارآمد خویش را مشخص سازیم . وقتی که مجموعه مورد توافق حاصل شود می توانیم افرادی برگزینیم که با این شرایط متناسب باشند.آنگاه سازمانی خواهیم داشت که اعضای آن را کارکنان تشکیل می دهند . مشکلات هنگامی رخ نمودند که این نظریه به مرحله عمل در آمد . اولاً نتایج پژوهشی ظاهراً حاکی از آن بود ند که برای مشاغل مختلف ویژگی های متفاوتی حائز اهمیت هستند . یافتن فهرست کوتاه مورد نظر برای همه مشاغل تقریباً محال بود . ثانیاً بعضی از ویژگی ها که آشکارا در برخی از مشاغل به عملکرد نیکو منجر می گردند در مشاغل دیگر موجب عملکرد ضعیف می شدند حتی صفتی از قبیل هوش هم گاهگاهی برای اثر بخشی مانع وبازدارنده بود سرانجام حتی هنگامی که فهرست مورد توافقی برای شغلی ویژه فراهم می شود ، گزینش این گونه افراد بدین معنا است که همگی به نحوه تغییر ناپذیری قرین توفیق خواهند بود . این نکته تشخیص داده شده است… مبانی نظری عملکرد مدیریت شهری، رضایت شهروندان و مشارکت آنان در امور شهری، کیفیت فضای شهری

سیستم مدیریت شهری

منظور کلی از سیستم مدیریت شهری عبارت است از : یک سازمان گسترده متشکل از عناصر و اجزای رسمی و غیر رسمی موثر و ذی ربط در ابعاد مختلف اجتماعی ، اقتصادی و کالبدی حیات شهری با هدف اداره، هدایت و کنترل توسعه همه جانبه و پایدار شهر مربوطه. در مدیریت شهری بایستی مدیریتی را تحت عنوان سیستم شهری پذیرفت و این از اجرای مختلفی تشکیل شده است که با هم مرتبط و در حال تعامل هستند (حیدری، ۱۳۹۲)..

-۲-۱۹. تئوری های مربوط به مدیریت شهری
مدیریت شهری همزمان با آغاز اولین شهرنشینی آغاز شد.اگرچه در ابتدا شهر نشینی ودر کنار آن مدیریت شهری از پیچیدگی خاصی برخوردار نبود ولی با گذشت زمان و آغاز شهرنشینی گسترده مدیریت شهری نیز متحول شد مخصوصاً با آغاز انقلاب صنعتی و حاد شدن مسایل شهری مدیریت شهری نیز تغییرات گسترده ای یافت در این میان مکاتب مختلف فکری در تحول مفهوم مدیریت شهری تاثیر فراوانی داشتند(شفیعی، ۱۳۸۹)…
بخش دوم: رضایت شهروندان

رضایتمندی شهروندان

پیشینه بررسی رضایتمندی و انگیزش در سازمان ها به فردریک تایلور پدر مدیریت علمی بر می‌گردد (میر فردی و بوستانی، ۱۳۸۰: ۵). ارزیابی و شناخت رضایتمندی از مباحث مهم دهه های اخیر است (نجیب و همکاران، ۲۰۱۱). امروزه یکی از روش های سنجش کارایی خدمات و تسهیلات موجود در یک ناحیه، ارزیابی نظر بهره برداران و استفاده کنندگان از این خدمات است. رضایت مندی در ادبیات توسعه، متغیری روشن و به طور کلی نتیجه تأثیر خدمات تولیدی و رفاه اجتماعی و مالی قلمداد می گردد (دل بوسکه و همکاران، ۲۰۰۶: ۶۷). رضایت وجود یک احساس مثبت است که در نهایت در مصرف کننده یا دریافت کننده ایجاد می شود… دانلود مبانی نظری عملکرد مدیریت شهری، رضایت شهروندان و مشارکت آنان در امور شهری، کیفیت فضای شهری.

بخش چهارم: کیفیت فضای شهری
۲-۵. کیفیت فضای شهری
«کیفیت» مفهومی «روشن و واضح» ولی در عین حال «چند پهلو» است که به راحتی تعریف نمی شود. کیفیت یک شیء، مجموعه ای از خصوصیات یا صفات مشخص است که باعث متمایز کردن یک شیء از اشیاء دیگر شده، ما را قادر می سازد که در مورد برتری، مشابهت و یا فروتری چیزی در مقایسه با چیزی دیگر قضاوت و حکم نماییم و از نظر زیباشناختی در مورد زیبا یا زشت بودن، خوب یا بد بودن و از نظر عملکردی در مورد بهتر یا بدتر بودن و کارآمد یا ناکارآمد بودن آن قضاوت و حکم نمایید. کیفیت، چگونگی یک چیز یا یک پدیده است که تأثیر عاطفی و عقلانی خاصی بر انسان می گذارد. عنصر کیفیت در محیط شهری پدیده ای نیست که به سادگی قابل اندازه گیری با شناسایی باشد. کیفیت فضا به ویژگی های عوامل محیطی و نوع فعالیتهایی که باید در یک ناحیه انجام شود، وابسته است (سن و تولین ، ۲۰۱۶: ۲۸). کیفیت فضای عمومی با کیفیت زندگی ساکتان یک شهر مرتبط است. خیابان ها و میدان هایی که پر از اشکال گوناگون فعالیتها و تعاملات انسانی هستند، نه تنها می‌توانند از زندگی اقتصادی و اجتماعی شهر محافظت کنند، بلکه مسلما به امنیت فضای عمومی نیز می افزایند. فضای عمومی جذاب همچنین یک ابزار مهم در رقابت بین شهرها است (وُجناوسکا ، ۲۰۱۶: ۱۲)…

در صورت بروز خطا در خرید مبانی نظری عملکرد مدیریت شهری، رضایت شهروندان و مشارکت آنان در امور شهری، کیفیت فضای شهری؛ با پشتیبانی تماس بگیرید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.