مقاله اثر غلظت های مختلف عصاره مالت به دست آمده از جو ارقام بومی فصیح و ریحان بر زنده مانی میکرو ارگانیسم های ماء الشعیر پروبیوتیک شده


در حال بارگذاری
۲۲ خرداد ۱۳۹۹
word
292کیلوبایت
7صفحه
۷,۰۰۰ تومان
خرید

این یک مقاله ای با عنوان اثر غلظت های مختلف عصاره مالت به دست آمده از جو ارقام بومی فصیح و ریحان بر زنده مانی میکرو ارگانیسم های ماء الشعیر پروبیوتیک شده است که در۷ صفحه برای دانلود منتشر شده است.

چکیده

میکروارگانیسم های پروبیوتیک نقش بسیار موثری در رژیم غذایی انسان دارند(charalam populous,2002) به طوریکه امروزه تولید محصولات غذایی پروبیوتیک به صورت تجاری درآمده است، غلات سوبسترای بسیار مناسبی برای رشدLAB (لاکتیک اسید باکتری ها) می باشند (salovaara, 1996). در گذشته تصور بر این بود که میکروارگانیسم های پروبیوتیک در صورت آسیب دیدن قادر به ایجاد اثرات مفید بر سلامت مصرف کننده هستند (ouwehanand salninen, 1999  و salminen, 1999)، اما امروزه ثابت شده است اثرات عمده پروبیوتیک ها زمانی اتفاق می افتد که میکروارگانیسم ها در زمان استفاده در شرایط زنده باشند( saarela et al, 2000). در واقع برای آنکه ماده غذایی به عنوان یک محصول پروبیوتیک در نظر گرفته شود، مقدار باکتری ها در زمان مصرف باید تقریباً ۱۰۶  سلول زنده در هر گرم یا میلی لیتر محصول باشد (sanders and huis in,t  veld, 1999). هدف از این مطالعه بررسی فاکتورهای که زنده مانی سویه های پروبیوتیک را بهبود می بخشند می باشد. همچنین بررسی این که آیا غله ای مانند عصاره مالت حامل مناسبی برای پروبیوتیک ها می باشند یا خیر؟ سویه های مورد استفاده در این بررسی گونه های موجود در روده انسان می باشند. به طوریکه آنها اثر عصاره های مالت، جو و گندم را بر روی زنده مانی لاکتوباسیلوس پلانتاروم، لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس و لاکتوباسیلوس روتری را در معرض بافر فسفات اسیدی شده در pH  ۵/۲ به مدت ۴ ساعت بررسی کرده اند، آنها نتیجه گرفتند در غیاب عصاره غلات کاهش معنی داری را در تعداد سلول های تمام سویه ها به خصوص لاکتوباسیلوس پلانتاروم مشاهده شد.

کلید واژه: میکروارگانیسم های پروبیوتیک،لاکتیک اسید باکتری ها، میکروارگانیسم های پروبیوتیک

مقدمه

پروبیوتیکها، میکروارگانیسم های زنده و مشخص ی هستند که درصورت مصرف در انسان یا حیوان، با اثر بر روی فلورمیکروبی بدن باعث اعمال اثرات مفید بر سلامتی میزبان می شوند . اکثر پروبیوتیک ها متعلق به گروه بزرگی از باکتری های اصلی فلور میکروبی روده انسان بوده و در آنجا زندگی همسفرگی بی ضرری دارند.(۱) باور موجود در مورد اثرات مفید پروبیوتیک ها ، بر پایه این واقعیت قرار دارد که فلور میکروبی روده نقش محافظت کننده ای در برابر بیماری های مختلف از خود نشان می دهد؛ اثر اصلی پروبیوتیک ها با تثبیت فلورمیکروبی روده مشخص می شود.مشاهده شده است که مصرف دائم پروبیوتیک ها در کاهش میزان بروز بیماریهای مختلف موثر است که این تاثیر در جمعیت های دارای خطر بالا (مانند کودکان بستری در بیمارستان، کودکانی که شیر مادر مصرف نمی کنند یا در شرایط محروم به سر می برن  ( بارزتر است. فراورده های پروبیوتیکی در بازار تجاری به اشکال قرص، کپسول، پودر، ماست های غنی شده، شیر و پنیر به فروش می رسند . اغلب پروبیوتیک هایی که تاکنون مورد مطالعه قرار گرفته اند یا در بازار موجودند، ایمن هستند و در هزاران نفر از افرادی که تاکنون مصرف این فراورده ها را گزارش کرده اند، هیچ گونه عارضه جانبی آشکاری از خود نشان نداده اند .

ادامه ی متن در فایل اصلی

در صورت بروز مشکل در دانلود مقاله ی اثر غلظت های مختلف عصاره مالت به دست آمده از جو ارقام بومی فصیح و ریحان بر زنده مانی میکرو ارگانیسم های ماء الشعیر پروبیوتیک شده با پشتیبانی تماس بگیرید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.