مقاله اثر میدان الکتریکی پالسی PEF بر میکروبها و آنزیم ها


در حال بارگذاری
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
word
953کیلوبایت
10صفحه
۷,۰۰۰ تومان
خرید

این یک مقاله ای با عنوان اثر میدان الکتریکی پالسی PEF بر میکروبها و آنزیم ها است که در۱۰ صفحه برای دانلود منتشر شده است.

چکیده

امروزه روش های غیرحرارتی برای نگه داری و حفظ کیفیت مواد غذای گسترش پیدا کرده است. میدان الکتریکی پالس یکی از این روشها ست. غیر فعال شدن میکروبها طبق این روش pH ، قدرت یونی، هدایت الکتریکی و ترکیبات ماده غذایی و ویژگی های ذاتی میکروب بستگی دارد. باکتری های گرم منفی حساس تر از باکتری های گرم مثبت هستند. جمعیت میکروبها , هدایت الکتریکی ماده غذایی در غیر فعال سازی آنها تاثیر دارد. از این روش برای نگه داری مواد غذایی مایع و نیمه مایع می توان استفاده کرد. میدان الکتریکی پالس همراه با دیگر روشها مثل پیش گرم کردن و …  استفاده شود غیرفعال سازی بیشتر و سریعتر خواهد بود. با اعمال تغییرات جدید در اتاق تیمار میدان الکتریکی پالس می توان از آن به جای پاستوریزاسیون حرارتی  شیر استفاده کرد.

کلید واژه: میدان الکتریکی پالس , میکروارگانیزم ها  ,آنزیم ها , پاستوریزاسیون شیر

مقدمه:

فرآیند میدان الکتریکی پالس یک روش غیرحرارتی برای نگه داری مواد غذایی است . در این فرآیند از دو الکترود که مواد غذایی در بین آنها قرار می گیرد و یک پالس کوتاه با ولتاژ بالا تشکیل شده است)۱( )۲ . ( این فرآیند می تواند در غشا سلولی میکروبها منافذ ایجاد و آنها را غیرفعال کند) (۲ .  میدان الکتریکی پالس (PEF) برای مواد غذایی مایع و نیمه مایع کاربرد دارد. در این فرآیند زمان درمان، قدرت میدان الکتریکی، انرژی ورودی، فرکانس، عرض پالس، ویژگی های ذاتی میکروبها و آنزیمها در غیرفعال سازی شان موثر است.

ادامه ی متن در فایل اصلی

در صورت بروز مشکل در دانلود مقاله ی اثر میدان الکتریکی پالسی PEF بر میکروبها و آنزیم ها با پشتیبانی تماس بگیرید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.