مقاله بررسی تأثیر موقعیت رفتار مصرف کننده بر واکنش های رفتاری با میانجی گری ارزش ادراک شده و پاسخ های هیجانی


در حال بارگذاری
۵ مرداد ۱۳۹۸
Word, Pdf
2753 مگابایت
6 هزار کلمه در 20 صفحه word, doc, pdf
1934 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

مقاله مرتبط با مسائل بازاریابی با کلیدواژه های موقعیت رفتار مصرف کننده، ارزش ادراک شده مصرف کننده، پاسخهای هیجانی مصرف کننده، واکنش رفتاری مصرف کننده تحت عنوان “مقاله بررسی تأثیر موقعیت رفتار مصرف کننده بر واکنش های رفتاری با میانجی گری ارزش ادراک شده و پاسخ های هیجانی” با فرمت های وورد word docx, pdf آماده دانلود است.

قسمتی از متن این مقاله به شرح زیر است:

مقاله بررسی تأثیر موقعیت رفتار مصرف کننده بر واکنش های رفتاری با میانجی گری ارزش ادراک شده و پاسخ های هیجانی

٢. بررسی مبانی نظری و توسعه فرضیات

٢-١. واکنش رفتاری مصرف کننده

واکنش رفتاری مصرف کننده ٢ همان پاسخی است که مصرف کننده در برابر محرکها از خود نشان میدهد. بر اساس مدل (محرک- پاسخ – نتیجه )، پاسخ همان ارگانیسمی است که قابل مشاهده نیست و نتیجه ، پاسخ رفتاری است که مشهود و قابل اندازه گیری است (آتش پور، ١٣٨٢، ص ۶۴).

کاتلر، واکنش رفتاری را تصمیمات فرد به هنگام خرید تعریف میکند و انتخاب محصول ، برند، واسطه ها، زمان خرید و مبلغ خرید را مؤلفه های آن در نظر میگیرد. همچنین در جایی دیگر واکنش رفتاری را رفتارهای پس از خرید فرد همانند خرید مجدد، توصیه به دیگران در انتخاب آن محصول و برند، دور ریختن و عدم خرید مجدد و شکایت و نارضایتی از خرید میداند (کاتلر، ١٣٨۶). فاکسل نیز واکنش رفتاری را انتخاب برند تعریف میکند و چهار الگوی انتخاب برند را معرفی میکند (فاکسل ،

٢٠٠١). فاکسل از جمله پژوهشگرانی است که در حوزه رفتار مصرف کننده مطالعات زیادی انجام داده است . وی نخست مدلی تحت عنوان مدل چشم انداز رفتاری ٣ ارائه کرد (فاکسل ، ١٩٩٣). این مدل به تحلیل رفتار مصرف کننده بر اساس اقتصاد رفتاری در بازار خرید میپردازد. در حقیقت دیدگاه این مدل به رفتار مصرف کننده ، نه تنها از نظر روانشناسی رفتاری است ، که از نظر اقتصاد رفتاری نیز هست و به درک ماهیت انتخاب مصرف کننده در چارچوبی تحت عنوان اقتصاد بازار میپردازد (فاکسل ، ٢٠٠٧، ص ٨). مدل چشم انداز رفتاری دارای دو دسته از متغیرهای موقعیتی (زمینه رفتار مصرف کننده و ارزش ادراک شده توسط مصرف کننده ) و غیرموقعیتی (تاریخچه ی یادگیری) است (اربلیدا۴، ٢٠١١).

موقعیت رفتار مصرف کننده

موقعیت رفتار مصرف کننده ۵، تلفیقی از زمینه ی رفتاری و تاریخچه ی یادگیری مصرف کننده است. به عبارت دیگر زمینه ی رفتاری و تاریخچه ی یادگیری مصرف کننده دو جزء تشکیل دهنده ی این … ادامه متن در فایل وورد word است.

ارزش ادراک شده مصرف کننده

بر اساس مدل نسبت هزینه – فایده ، ارزش اشاره به این مسئله است که مشتری در ازای آنچه می – پردازد، چه چیزی را بدست میآورد. منافع ملموس و ناملموس کسب شده از کالا و همچنین پرداختی – های پولی و غیر پولی از سوی مصرف کننده از جمله هزینه روانی و ریسک های مالی، روانی و اجتماعی از مؤلفه های تشکیل دهنده ی ارزش ادراک شده مصرف کننده … ادامه متن در فایل وورد word است.

پاسخهای هیجانی

همانگونه که در قبل بیان شد، واکنش رفتاری همان پاسخی است که مصرف کننده در برابر محرکها از خود نشان میدهد. پاسخ مصرف کننده در ابتدا به صورت ذهنی انجام میگیرد که … ادامه متن در فایل وورد word است.

مقاله حاضر در ۲۰ صفحه با فونت بی میترا با سایز فونت ۱۲ در دو فرمت وورد word و پی دی اف pdf ارائه شده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.