مقاله بررسی حقوقی مندرجات قرارداد نمایندگی خدمات پس از فروش در حقوق ایران


در حال بارگذاری
۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
word
263کیلوبایت
15صفحه
373 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

این یک مقاله ای با عنوان بررسی حقوقی مندرجات قرارداد نمایندگی خدمات پس از فروش در حقوق ایران است که در۱۵ صفحه برای دانلود منتشر شده است.

چکیده:

نمایندگی خدمات پس از فروش یکی از انواع نمایندگی های قراردادی است زیرا نیابت از جانب یک شخص به شخصی دیگر با تراضی آنها اعطاء می شود.به دلیل وجود عنصر نیابت در نمایندگی خدمات پس از فروش، این نوع نمایندگی همانند عقد وکالت، عقدی جایز است. این عقد جایز یکی از مصادیق عاملیت می باشد. به جهت آنکه نمایندگی از جانب یک شخص تاجر( اغلب به صورت یک شرکت تجاری است) و برای انجام امور تجارتی ،  صورت می گیرد.  بنابراین یک قرارداد تجارتی می باشد. به عبارت دیگر یک نوع نمایندگی تجاری است. این نمایندگی تجارتی همانطور که بیان شد، تنها می تواند عاملیت تجاری باشد و با این توضیح که سایر نمایندگی های تجارتی با نمایندگی خدمات پس از فروش متفاوت هستند ؛ زیرا در عاملیت همانند نمایندگی خدمات پس از فروش عامل (نماینده) به نام و به حساب آمر ( اصیل) عمل می کند. در صورتی که در سایر نمایندگی های تجارتی این چنین نیست.ید امانی نماینده در قرارداد نمایندگی از نوع امانت معاوضی می باشد . بدین معنی که مالک مال خود را نه برای نگهداری و محافظت نزد امین سپرده بلکه انتظار نگهداری از مال خود را هنگام تصرف نماینده (امین) برای انجام و اجرای امور نمایندگی دارد. معمولاً اصیل یک سری تضامینی برای،  نماینده بابت حسن انجام کار،ایجاد اعتبار خرید قطعات یدکی ، وصول مطالبات آتی شرکت ، عدم نقض تعهدات ودرصورت قطع رابطه  کاری نماینده با شرکت وعدم استرداد تابلو امانی سردرب نمایندگی و مهر و اوراق چاپی ویا قصوردرحفظ ونگهداری ازتابلو موصوف ،در قرارداد درج می کند.عموما این تضمینات به صورت ضمانت نامه بانکی ، وثیقه ملکی ،چک های تضمین(بابت تضمین)وغیره می باشد. روش تحقیق یه کار گرفته شده در این پژوهش «تو صِیفی تحلیلی» بوده وهمچنین گرد آوری اطلاعات به صورت کتابخانه ای و نیز با مراجعه به عرف و نمونه قراردادهای نمایندگی خدمات پس از فروش رایج در ایران صورت گرفته شده است.

کلیدواژه: ،قرارداد  ،نمایندگی ،خدمات پس از فروش، حقوق ایران، مندرجات قرارداد

مقدمه

تضمیناتی که تولیدکنندگان کالا  به هنگام فروش در رابطه با ارائه ی خدمات پس از فروش به مشتریان خود وعده می دهند ، آن ها را مجبور به ایجاد نهاد نمایندگی خدمات پس از فروش نموده است تا این امر را بر عهده گیرند . از آنجایی که رابطه ی حقوقی ویژه ای میان شرکت با نماینده و نماینده با مشتریان ایجاد می شود ؛ بررسی حقوق و تکالیف این گونه نمایندگی ها ضرورت پیدا می کند تا ابهامات و مشکلاتی که ممکن است در این ارتباط به وجود آید ، آشکار و راه حلی برای رفع آن ها اندیشیده شود .به این ترتیب ؛ هدف از انجام این تحقیق بررسی ماهیت حقوقی قرارداد  نمایندگی خدمات پس از فروش در حقوق ایران است تا به گونه ای موارد پیش گفته را نیز شامل شود .

ادامه ی متن در فایل اصلی

در صورت بروز مشکل در دانلود مقاله ی بررسی حقوقی مندرجات قرارداد نمایندگی خدمات پس از فروش در حقوق ایران با پشتیبانی تماس بگیرید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.