مقاله بررسی دمای لهیدگی سطح سیب با استفاده از تکنیک گرمانگاری در سه ناحیه سیب


در حال بارگذاری
۲۲ خرداد ۱۳۹۹
word
943کیلوبایت
20 صفحه
۷,۰۰۰ تومان
خرید

این یک مقاله ای با عنوان بررسی دمای لهیدگی سطح سیب با استفاده از تکنیک گرمانگاری در سه ناحیه سیب است که در۲۰ صفحه برای دانلود منتشر شده است.

چکیده

گرمانگارى یک فناورى مفید دو بعدى غیرتماسى براى اندازه گیرى دماى سطح موادى است که نیازمند ارزیابى غیرمخربند. همچنین یکی از روش های  غیر مخرب به منظور بررسی پارامتر های کیفی محصولات کشاورزی به حساب می آید. در این پژوهش با استفاده از روش گرمانگاری به بررسی رابطه بین عمق لهیدگی در سه ناحیه تحتانی، میانی و فوقانی سیب با شعاع های انحنای مختلف و دمای این نواحی پرداختیم. برای ایجاد لهیدگی از دستگاه ضربه زن پاندولی در سه سطح انرژی ۷۰۰،۲۰۰ و۱۲۰۰ میلی ژول  استفاده کردیم.  پس از گذشت ۲۶ روز از ایجاد لهیدگی بر روی سیب. نمونه ها مورد تصویر برداری گرمایی قرار گرفتند. نتایج نشان داد که با کاهش شعاع انحنا و همچنین افزایش سطح انرژی دما در سطح بافت لهیده افزایش می یابد که به دلیل کاهش در ضریب نفوذ حرارتی می باشد. همچنین نتایج نشان داد که اثر شعاع انحناء و انرژی بر روی دمای حاصل شده از بافت سیب در سطح احتمال یک درصد معنی دار می باشد.

کلمات کلیدی:  گرمانگاری، لهیدگی،سیب

مقدمه

سالانه مقادیر زیادی از میوه ها در اثر لهیدگی و سایر آسیب های مکانیکی ، هنگام برداشت،  حمل و نقل، انبار کردن و بسته بندی از بین می روند، یا دچار افت کیفیت می شوند. بیش از ۳۰درصد سیب ها طی عملیات چیدن، جابجایی و نگهداری صدمه می بینند (kupferman,2006 ). تا کنون بیشتر پژوهش ها جهت تعین نوع رفتار میوه ها پس از بارگذاری، به صورت عملی و آزمون های مخرب صورت گرفته است. بنابر این جداسازی سیب های آسیب دیده قبل و بعد از انبار داری جهت محصول با کیفیت از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. یکی از روش های غیر مخربی که می توان از آن در شناسایی لهیدگی یا سایر آسیب های میوه ها استفاده نمود، تصویر برداری گرمایی می باشد. تصاویر گرمایی این قابلیت را دارند که یک نقشه گرمایی از سطح محصول ارائه دهند. گرمانگاری مادون قرمز به عنوان یک ابزار مانیتورینگ شرایط برای نمایش دمای سطح اجسام به عنوان یک روش غیر تماسی تکامل یافته است(Bagavathiappan; et al., 2013).

گرمانگارى یک فناورى مفید دو بعدى غیرتماسى براى اندازه گیرى دماى سطح موادى است که نیازمند ارزیابى غیرمخربند. این فناورى قادر است تا افراد و اشیائى را که دماى سطح آنها با دماى پیش زمینه تفاوت دارد تشخیص دهد. سیستم تصاویر گرمایی مادون قرمز شامل یک دوربین مجهز به آشکار ساز ها[۱]ی مادون قرمز، واحد پردازش سیگنال و دریافت تصویر و یک کامپیوتر می باشد. آشکارساز های مادون قرمز انرژی ساطع شده توسط اشیاء را جذب نموده و آن را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کنند. سیگنال های الکتریکی به واحد پردازش سیگنال ارسال شده که این اطلاعات را به تصاویر گرمایی تبدیل می کند. بیشتر دستگاههای تصویر برداری گرمایی این قابلیت را دارند که در هر ثانیه سطح مورد نظر را ۳۰ مرتبه نمونه برداری کرده، و همچنین قادر به فعالیت در رنج دمایی ۲۰- تا ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد می باشند و دامنه دمایی تنها با استفاده از فیلتر می تواند افزایش یابدMeola and Carlomagno,2004) )Detector

ادامه ی متن در فایل اصلی

در صورت بروز مشکل در دانلود مقاله ی بررسی دمای لهیدگی سطح سیب با استفاده از تکنیک گرمانگاری در سه ناحیه سیب با پشتیبانی تماس بگیرید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.