مقاله بررسی رابطه طرح واره های ناسازگار اولیه، باورهای هوشی با اهمال‌کاری تحصیلی در دانش آموزان دختر دبیرستان های شهر آبادان


در حال بارگذاری
۱۹ فروردین ۱۳۹۹
word
523کیلوبایت
13صفحه
۷,۰۰۰ تومان
خرید

این یک مقاله ی با عنوان بررسی رابطه طرح واره های ناسازگار اولیه، باورهای هوشی با اهمال‌کاری تحصیلی در دانش آموزان دختر دبیرستان های شهر آبادان است که در۱۳ صفحه برای دانلود منتشر شده است.

چکیده

هدف از پژوهش حاضر بررسی رابطه طرح­واره­های ناسازگار اولیه و باور های هوشی با اهمال‌کاری تحصیلی بود. جامعه آماری پژوهش شامل کلیه­ی دانش­آموزان دختر مدارس عادی دوره‌ی دوم (۱۲۲۶ نفر) شهر آبادان بود که ۲۸۰ نفر از طریق روش نمونه­گیری خوشه­ای چندمرحله‌ای انتخاب شدند. همه شرکت­کنندگان پرسشنامه­های مقیاس اهمال­کاری تحصیلی (سولومون و راثبلوم، ۱۹۸۴)، مقیاس طرح‌واره‌های ناسازگار (یانگ، ۱۹۹۸) و پرسشنامه نظریه تلویحی هوش (عبدالفتاح و یتس، ۲۰۰۶) را تکمیل نمودند. نتایج نشان دادند که تمامی متغیرهای پیش­بین (طرح­واره­های ناسازگار اولیه، باور هوشی ذاتی و باور هوشی افزایشی)  با اهمال­کاری تحصیلی همبستگی معنی­داری دارند. همچنین، نتایج حاصل از تحلیل رگرسیون سلسله مراتبی نشان داد که متغیرهای پیش­بین ۶/۳۲ درصد از اهمال‌کاری تحصیلی را تبیین می‌کنند.

کلید واژگان: طرح­واره­های ناسازگار اولیه، باور هوشی ذاتی،  باور هوشی افزایشی، اهمال­کاری تحصیلی.

مقدمه

یکی از مشکلات شایع رفتاری که گریبان­گیر بسیاری از نوجوانان و دانش­آموزان می­باشد، اهمال‌کاری تحصیلی[۱] است. اهمال‌کاری میلیون­ها نفر را تحت تأثیر قرار داده و از مشکلاتی است که تقریباً همیشه بر بهره‌وری و بهزیستی افراد اثر سوء دارد. اهمال­کاری در خصوص تکالیف تحصیلی یک مشکل رایج در میان فراگیران است و از مهم­ترین علل شکست یا فقدان موفقیت دانش­آموزان و دانشجویان در یادگیری و دستیابی به برنامه­های پیشرفت تحصیلی است

[۱]– Academic Procrastination

ادامه ی متن در فایل اصلی

در صورت بروز مشکل در دانلود مقاله بررسی رابطه طرح واره های ناسازگار اولیه، باورهای هوشی با اهمال‌کاری تحصیلی در دانش آموزان دختر دبیرستان های شهر آبادانبا پشتیبانی تماس بگیرید.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.