مقاله بررسی ضرورت موضع گیری های سازمان های بین المللی در مقابله با تروریست ها در سوریه، عراق و …


در حال بارگذاری
۲۵ فروردین ۱۳۹۹
word
551کیلوبایت
10صفحه
1474 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

این یک مقاله ای با عنوان بررسی ضرورت موضع گیری های سازمان های بین المللی در مقابله با تروریست ها در سوریه، عراق و … است که در۱۰ صفحه برای دانلود منتشر شده است.

چکیده

این روزها یکی از بزرگترین معظلات بین المللی مساله تروریست و خرابکاری همه روزه ی آنها در جای جای این کره ی خاکی است. خرابکاری ها و ایجاد رعب و وحشت و تهدید جان و مال و امنیت و آرامش انسان ها که متاسفانه به هر بهانه ای دست به آن می زنند. از این روست که پدیده تروریسم به یکی از مهمترین دغدغه های امنیتی ملت ها و دولت ها در سراسر جهان تبدیل شده است. همزمان با اوج گیری فعالیت های تروریستی، تمهیدات بین­المللی نیز برای مقابله با آن افزایش یافت، اما به رغم تمامی قوانین و تمهیدات بین المللی برای مقابله با آن، جامعه بین الملل هنوز نتوانسته با این پدیده به طور جامع و مانع برخورد کند و جهان را از لوث وجود تروریست ها پاک نماید. در این راستا پژوهش حاضر، با توجه به اهمیت و ضرورت مقابله با تروریسم در سطح جهان و با هدف بررسی ضرورت موضع گیری های بین المللی در مقابله با تروریسم در سوریه، عراق و … به بررسی دقیق تر مفاهیم و تلاش­های صورت گرفته در مقابله با تروریسم و تبیین ضرورت و اهمیت موضع گیری های بین المللی در مقابله با این پدیده پرداخته است به طوری که پس از ارائه تعاریف تروریسم و مقابله با تروریسم، به بررسی مساله تروریسم در سازمان ملل متحد می­پردازیم که در راستای پرداختن به ضرورت موضع گیری های بین المللی آگاهی کامل بر روند شکل­گیری مقابله با تروریسم شایان توجه است. سپس با توجه به معاهدات و قوانین بین المللی موجود به بررسی اهمیت و ضرورت موضع گیری سازمان های بین المللی در مقابله با تروریست و موانع و مشکلات آن پرداخته خواهد شد و در نهایت نتیجه­ی مباحث مطرح شده آمده است.

واژگان کلیدی: تروریست، سازمان­های بین المللی، موضع گیری، مقابله با تروریست

مقدمه

چنانچه این روزها در صدر اخبار جهان دیده می شود یکی از بزرگترین معظلات بین المللی مساله تروریست و خرابکاری همه روزه ی آنها در جای جای این کره ی خاکی است. خرابکاری ها و ایجاد رعب و وحشت و تهدید جان و مال و امنیت و آرامش انسان ها که متاسفانه به هر بهانه ای دست به آن می زنند. از این روست که امروزه پدیده تروریسم به یکی از مهمترین دغدغه های امنیتی ملت ها و دولت ها در سراسر جهان تبدیل شده است.

رواج پدیده تروریسم منحصر به منطقه و یا دولت های خاصی نیست، بلکه از کشورهای کوچک، کمتر توسعه یافته تا بزرگترین قدرت های دنیا به نحوی با این معظل امنیتی مواجه هستند. همزمان با اوج گیری فعالیت های تروریستی، تمهیدات بین المللی نیز برای مقابله با آن افزایش یافت، اما به رغم تمامی قوانین و تمهیدات بین المللی برای مقابله با آن، جامعه بین الملل هنوز نتوانسته با این پدیده به طور جامع و مانع برخورد کند و جهان را از لوث وجود تروریست ها پاک نماید[۱].

موضوع مقابله با تروریسم از موضوعاتی است که بیشتر مردم و کشورها بر سر آن اتفاق نظر دارند. با این که هر کشور و هر ملتی برداشت و تعریف خاص خود را از این پدیده ی شوم جهانی دارد، ولی طی ۶۰ سال گذشته که مساله تروریست رسما در جوامع بین المللی مطرح شده همگان حداقل از منظر تئوریک و حتی به صورت نمایشی سعی بر مقابله با این پدیده دارند. از این رو پژوهش حاضر با توجه به اهمیت و ضرورت مقابله با تروریسم در سطح جهان و با هدف بررسی ضرورت موضع گیری های بین المللی در مقابله با تروریسم در سوریه، عراق و … به بررسی دقیق تر مفاهیم و تلاش های صورت گرفته در مقابله با تروریسم و تبیین ضرورت و اهمیت موضع گیری های بین المللی در مقابله با این پدیده خواهد پرداخت.

[۱] افتخاری و شبستانی، ۱۳۹۰

ادامه ی متن در فایل اصلی

در صورت بروز مشکل در دانلود مقاله ی بررسی ضرورت موضع گیری های سازمان های بین المللی در مقابله با تروریست ها در سوریه، عراق و … با پشتیبانی تماس بگیرید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.