مقاله بررسی نوآوری کارکنان و تحلیل ارتباط آن با امنیت شغلی کارکنان دانشگاه سیستان و بلوچستان


در حال بارگذاری
۲۴ فروردین ۱۳۹۹
word
32.2کیلوبایت
11صفحه
1302 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

این یک مقاله ای با عنوان بررسی نوآوری کارکنان و تحلیل ارتباط آن با امنیت شغلی کارکنان دانشگاه سیستان و بلوچستان است که در۱۱ صفحه برای دانلود منتشر شده است.

چکیده

نوآوری نیازمند فضای مناسبی است که ترکیب مطلوبی از عوامل مختلف را در شرایطی معین برای نیل به هدفی خاص بوجود می آورد. در دراز مدت موفق ترین شرکتها آنهایی هستند که مدیران آنها بر آموزش نیروی انسانی و بالا بردن مهارت کارکنان خود توجه ویژه ای داشته اند و انگیزه بهترکارکردن،حفظ کیفیت استاندارد و ایجاد فضا برای رشد نوآوری های کارکنان سازمان را فراهم آورند. با توجه به اهمیت امنیت شغلی کارکنان و ارتباطی که با میزان نوآوری و نوآوری کارکنان در سازمان دارد؛ محقق بدنبال بررسی رابطه بین امنیت شغلی با نوآوری و  اثر آن بر کارکنان دانشگاه سیستان و بلوچستان می باشد. پژوهش حاضر، از نظر زمان انجام پژوهش، مقطعی؛ از نظر نتایج پژوهش، کاربردی؛ از نظر هدف پژوهش، توصیفی و از نوع مطالعه موردی می باشد. جامعه آماری تحقیق حاضر شامل کلیه کارکنان رسمی ، پیمانی و قراردادی دارای مدرک تحصیلی دیپلم وبالاتر، شاغل در حوزه ستاد مرکزی دانشگاه سیستان و بلوچستان و دانشکده های زیر مجموعه این دانشگاه در شهرستان زاهدان  بوده است. حجم نمونه بر اساس جدول کرجسی و مورگان از تعداد ۱۱۵۰ نفر تعداد ۲۸۱ نفر تعیین شد .یافته های تحقیق نشان داد،که متغیر امنیت شغلی با نوآوری رابطه معنی داری دارد.از زیر مولفه های امنیت شغلی:جابجایی کمتر در شغل،تمرکز بر شغل،انتخاب شغل مناسب،رضایت شغلی و رضایت اقتصادی،با نوآوری رابطه؟ داشته و مولفه های احساس آرامش و وابسته شدن به شغل با نوآوری کارکنان رابطه معنی داری به اثبات نرسید.

کلمات کلیدی:امنیت شغلی،نوآوری شغلی،دانشگاه سیستان و بلوچستان

مقدمه

اهمیت منابع انسانی ونقش استراتژیک آن در موفقیت سازمان موضوعی نیست که نیاز به تاکید و تشریح داشته باشد. در فضای سازمانی، امنیت شغلی از جمله مسائلی است که کارکنان سازمان را به خود مشغول می کند و بخشی از انرژی روانی و فکری سازمان صرف این مسئله می شود. در صورتی که کارکنان از این بابت به سطح مطلوبی از آسودگی خاطر دست یابند با فراغ بال توان و انرژی فکری و جسمی خود را در اختیار سازمان قرار می دهند و سازمان نیز کمتر دچار تنشهای انسانی می گردد. (استرون، ۱۳۸۹).

وقتی بحث امنیت شغلی مطرح می شود موضوع رسمی شدن و حقوق و مزایا در ذهن تداعی می شود در صورتی که در دنیای امروز امنیت شغلی در گرو رسمی شدن و استخدام مادام العمر نیست؛ بلکه تواناسازی کارکنان (یعنی احساس مسئولیت بیشتر کارکنان برای عملکرد بهتر سازمان که از طریق توسعه و گسترش نفوذ و قابلیت افراد و تیم ها که به بهبود و بهسازی مستمر عملکرد کمک می شود) محور امنیت شغلی است. (بافرانی، ۱۳۸۷).برای برون رفتن از چالش کاهش امنیت شغلی کارکنان، امروزه سازمانها می باید به روشهای جدیدی برای افزایش وفاداری و تعهد کارکنان بیندیشند. (حسن پور و همکاران، ۱۳۹۰).خلاقیت[۱]عبارت است از تحولات دامنه دار و جهشی در فکر و اندیشه انسان، به طوری که حائز یک توانایی در ترکیب عوامل قبلی به طرق جدید باشد و به تعبیری دیگر، خلاقیت عبارت است: از به کارگیری کامل توانایی های ذهنی برای ایجاد یک فکر یا راه حل یا مفهوم نو نسبت به خود شخص خلاق.خلاقیت مقدمه ظهور استعدادها و ذوق‌هاست و باب آن برای همه بشر باز است، مهم شناختن خود و حرکت به سمت این دریچه است. از طرفی پیش بینی ناپذیری روند امور و تحولات آینده که به قول برخی از صاحب نظران، مهم ترین ویزگی عصر اطلاعات است، لزوم توجه به نوآوری را به ویژه در مدیران سازمانها افزایش داده است. (اسماعیلی، ۱۳۹۰).

مدیران با شناخت عوامل و شرایطی که سبب نوآوری کارکنان می شود و فراهم کردن این شرایط نقش مهمی در افزایش کارایی، ظهور و پرورش نوآوری در میان کارکنان سازمان ایفا می کنند.(خضری،۱۳۸۱)

ادامه ی متن در فایل اصلی

در صورت بروز مشکل در دانلود مقاله ی بررسی نوآوری کارکنان و تحلیل ارتباط آن با امنیت شغلی کارکنان دانشگاه سیستان و بلوچستان با پشتیبانی تماس بگیرید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.