مقاله بررسی چگونگی تولید نایسین و عملکرد آن بر محصولات غذایی


در حال بارگذاری
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
word
284کیلوبایت
10صفحه
۷,۰۰۰ تومان
خرید

این یک مقاله ای با عنوان بررسی چگونگی تولید نایسین و عملکرد آن بر محصولات غذایی است که در۱۰ صفحه برای دانلود منتشر شده است.

چکیده

فساد میکروبی محصولات غذایی منجر به کاهش عمر نگهداری آنها می گردد. در صنایع غذایی جلوگیری از فساد امر بسیار مهمی می باشد. امروزه یکی از دستاوردها وفناوری نوین در جهت کاهش فساد ونگهداری محصولات غذایی استفاده از بسته بندی های ضد میکروبی می باشدواز جمله مهمترین مواد ضد میکروبی مورد استفاده در این بسته بندی ها،باکتریوسین ها می باشند .باکتریوسین پروتئین تولیدی توسط رشته های خاصی از باکتری است که عمل کشتن یا مهارگونه های مشابه از همان باکتری را داراست. درسالهای اخیر این ترکیبات نقش مهمی در ایمنی مواد غذایـــی  پیدا کرده اند. نیاز بازار، مصرف محصولات غذایی آماده به مصرف سالم  که ترجیحا” از مواد طبیعی تولید شده باشد است که درآن از نگهدارنده های موثر و کارا استفاده شود. یکی از شناخته شده ترین باکتریوسین ها نایسین می باشد . نایسین به عنوان یک نگاهدارنده طبیعی مواد غذایی می باشد وعلاوه بر این تحقیقات زیادی نشان می دهند که که این ماده برای مقاصد درمانی، به ویژه درمان آماس پوستی حاد، زخم معده ، کنترل بیماری های مجرای تنفسی نیز اثر ضد میکروبی داشته است. بسته بندی های غذایی عمل آوری شده با نایسین ، در تماس مستقیم با مواد غذایی موجود در بسته بندی هستند که قابلیت انتشار نایسین به ماده غذایی وجود دارد یا آنرا برروی سطح بسته، پوشش داد که منجر به تولید ماده غذایی بصورت طبیعی با طعم تازه، مغذی و نزدیک به حالت طبیعی اش می شود.

کلید وازه ها: فساد میکروبی، باکتریوسین، نایسین، نگهدارنده طبیعی.

مقدمه:

درمیان تمام پپتیدهای ضد میکروبی شناخته شده ، تنها تعداد محدودی از آنها عملاً دارای اجازه مصرف به عنوان نگهدارنده در صنعت غذایی می باشند. نایسین ، یکی از این موارد می باشد که هم اکنون نیز به عنوان نگهدارنده غذایی کاربرد دارد. نایسین می تواند به اسیدهای آمینه در داخل روده بوسیله ی آنزیم آلفا کرومو تریپسین هیدرولیز شود . در شرایط طبیعی به روده آسیبی نمی رساند و سمی برای انسان ندارد. نایسین با حفاظت کننده های شیمیایی ترکیب می شود و می تواند میزان استفاده ی آنها را کاهش دهد و دمای استرلیزه شدن را در روند استرلیزاسیون غذاها پایین آورد که این امر موجب پایداری کیفیت حسی وتغذیه ای موادغذایی می شود.

ادامه ی متن در فایل اصلی

در صورت بروز مشکل در دانلود مقاله ی بررسی چگونگی تولید نایسین و عملکرد آن بر محصولات غذایی با پشتیبانی تماس بگیرید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.