مقاله سنجش میزان موفقیت شغلی کارکنان در سازمان با استفاده از تئوری مجموعه های راف


در حال بارگذاری
۴ فروردین ۱۳۹۹
Word
561 کیلوبایت
28 صفحه
1414 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

این مقاله در ۲۸ صفحه به مباحث مختلف موفقیت شغلی کارکنان پرداخته و میزان آن را در سازمان سنجیده است که برای ارزیابی از تئوری مجموعه های راف استفاده شده است. در ادامه چکیده مقاله را مطالعه و سپس بر روی خرید کلیک کنید.

چکیده

هدف پژوهش حاضر بررسی میزان موفقیت شغلی کارکنان در سازمان با استفاده از تئوری مجموعه های راف می باشد. این پژوهش از نوع کاربردی بوده و جامعه آماری این پژوهش شامل کلیه کارکنان بوده است که با رجوع به جدول مورگان ، حجم نمونه ۱۳۵ نفر تعیین گردید، ابزار گرد آوری داده ها پرسشنامه می باشد. ضریب پایایی آن به روش آلفای کرنباخ بیشتر از ۰.۷ می باشد. در این بررسی میزان موفقیت شغلی کارکنان در سازمان با استفاده از ابعاد: امنیت، روابط خانوادگی و ثروت و مقام سنجش شده است. به منظور تجزیه وتحلیل داده‌ها از تئوری مجموعه های راف استفاده شده است. بدین منظور پس از تشکیل جداول تصمیم استاندارد شده در مرحله بعد موارد سازگار و ناسازگار مشخص شدند و پس از آن جداول تقلیل تشکیل گردید. در نهایت نتایج به طور کلی نشان داد میزان روابط خانوادگی در سطح کمی باشد، آنگاه میزان موفقیت شغلی کارکنان در سازمان هم در سطح کمی خواهد بود. همچنین عامل ثروت و مقام در سطح متوسط باعث افزایش میزان موفقیت شغلی کارکنان در سازمان خواهد شد و علاوه بر این نتایج نشان داد که اگر عامل امنیت در سطح زیادی باشد آنگاه میزان موفقیت شغلی کارکنان در سازمان هم در سطح زیادی خواهد بود.

کلمات کلیدی: موفقیت شغلی ، ابعاد موفقیت شغلی ، تئوری مجموعه های راف

توجه: در صورتی که به دنبال مقاله با عنوان یا محوریت خاصی می گردید ما دو راهکار داریم! ابتدا در سایت جستجو کنید شاید بین هزاران تحقیق منتشر شده در سایت کولداکس (cooldocx) مقاله مورد نظر شما یافت شد. سپس، اگر موفق به یافتن تحقیق خود نشدید بر روی سفارش آنلاین کلیک کنید و درخواست خود را مطرح کنید تا به شما کمک کنیم.

مقدمه

یکی از پیامدهای فرایند توسعه در جامعه، بالا رفتن سطح علمی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در زندگی روزمره افراد است و افراد جامعه برای یافتن یک هویت قابل قبول اجتماعی باید به میزان بالایی از آن دست یابند. تلاش برای دستیابی به منابع موفقیت ، به ویژه اگر روند توسعه به طور موزون و مطابق با برنامه‌ریزی صحیح نباشد عموما به پیامدها و مسائل حاد اجتماعی منتهی می‌شود.تحقیقات انجام یافته در کشورهای دیگر حاکی از آن است که عوامل موثر بر موفقیت شغلی افراد در چرخه‌ای از عوامل فرهنگی اجتماعی و اقتصادی تمرکز یافته و در میان خانواده‌ها، طبقات ، قشرها و … جریان دارد. همچنین ترس از موفقیت یکی از دلایل عمده مکانیزم مقاومت در برابر تغییر است و به منزله یک مانع رشد وترقی فردی باعث می شود افراد در تلاش برای نشان دادن شایستگی های خود نیاز و انگیزه کمتری داشته باشند، یکی از این نیازها، نیاز به موفقیت یا انگیزه پیشرفت است که یکی از کلیدهای رشد اقتصادی محسوب می شود، زیرا افرادی که نیاز به پشرفت بالا دارند، کارآفرینهایی فعال می شوند که موسسات بالنده را خلق می کنند و این موسسات سنگ زیربنای یک اقتصاد رو به توسعه را تشکیل می دهند (منظری توکلی و شجاعی،۱۳۸۷). زمانی که فرد از موفقیت می ترسد تعقل می کند، به جای عمل کردن صحبت می کند و هرگز طرحی را تمام نمی کند. (ماریام۱ ۱:۲۰۰۳)… ادامه مطلب در فایل اصلی

در صورت بروز مشکل در دانلود مقاله سنجش میزان موفقیت شغلی کارکنان در سازمان با استفاده از تئوری مجموعه های راف با ما تماس بگیرید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.