مقاله شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر استراتژی های تکنولوژیکی در شرکت به پخش استان سیستان و بلوچستان


در حال بارگذاری
۲۵ فروردین ۱۳۹۹
word
35.9کیلوبایت
10صفحه
1357 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

این یک مقاله ای با عنوان شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر استراتژی های تکنولوژیکی در شرکت به پخش استان سیستان و بلوچستان است که در۱۰ صفحه برای دانلود منتشر شده است.

چکیده

هدف از انجام این تحقیق، شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر استراتژی های تکنولوژیکی در شرکت به پخش استان سیستان و بلوچستان می باشد، روش تحقیق، توصیفی – تحلیلی ، علّی پس از وقوع مورد توجه محقق قرار گرفت .انجام تحقیق توصیفی از لحاظ روش گرد آوری اطلاعات را می توان به کتابخانه ای ، مشاهده ای و پیمایشی تقسیم کرد . در این تحقیق روش پیمایشی جهت گرد آوری اطلاعات استفاده شده است ، لذا آن را می توان در زمره تحقیق های میدانی قرار داد . جامعه آماری این پژوهش، مجموعه کارکنان  شرکت به پخش که ازسیستم استراتژیک و تکنولوژیک اداری استقرار یافته در مجموعه سازمان برخوردار هستند ، می باشد که تعداد آنها درحجم کل ۲۴۶ نفرودرحجم نمونه ۱۴۷ نفر بوده و پرسشنامه ها بین آنها به صورت تصادفی توزیع گردید. ابزار گرداوری اطلاعات، مصاحبه و پرسشنامه می باشد که روایی پرسشنامه توسط اساتید مورد تایید و پایایی آن نیز با آزمون آلفای کرونباخ تایید شد. یافته های تحقیق نشان داد که همه شاخص های، سطح فعلی توانمندی های استراتژی، واحدهای استراتژیک، میزان جذابیت استراتژی و استراتژی های مؤثر بر استراتژی تکنولوژیک تاثیر دارند و از بین آنها استراتژی های موثر بیشترین و واحدهای استراتژیک کمترین تاثیر را دارد.

کلید واژه: استراتژی تکنولوژیک، سطح فعلی توانمندی های استراتژی، واحدهای استراتژیک، میزان جذابیت استراتژی

۱- مقدمه

توسعه تکنولوژی، معین نمودن اهداف و استراتژی های کلان صنعت می باشد تا با تدوین و اجرای استراتژی تکنولوژی، اهداف کلان صنعت پوشش داده شود . تدوین موفقیت آمیز استراتژی به سازگار کردن منابع در دسترس سازمان و فرصتهای موجود در محیط بستگی دارد. شناسایی نقاط قوت و ضعف داخلی و فرصتها و تهدیدهای خارجی گام مهمی در فرآیند تدوین استراتژی می باشد. تکنولوژی ابعاد جدیدی را به تفکر استراتژیک در ابعاد کسب و کار اضافه نموده است بگونه ای که سازمانهایی که از استراتژی کسب و کار مشخصی بهره می برند، در تلاش هستند تا استراتژی تکنولوژی معینی را نیز در سازمان خودپیاده سازی نمایند. این استراتژی به سازمانها در انتخاب مناسب تکنولوژی و بهره گیری اثربخش از آن کمک می نماید.بنابراین هدف از این تحقیق تدوین مناسب ترین استراتژِی تکنولوژی برای شرکت به پخش می‌باشد. در این مقاله با استفاده از مدل هکس و مازلوف سعی می گردد استراتژی تکنولوژی جهت شرکت به پخش تدوین گردد(محمدی ،۱۳۹۰).

ادامه ی متن در فایل اصلی

در صورت بروز مشکل در دانلود مقاله ی شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر بر استراتژی های تکنولوژیکی در شرکت به پخش استان سیستان و بلوچستان با پشتیبانی تماس بگیرید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.