مقاله ماست های میوه ای و ماست های شیرین شده مروری


در حال بارگذاری
۱۳ شهریور ۱۳۹۹
word
300کیلوبایت
10صفحه
۷,۰۰۰ تومان
خرید

این یک مقاله ای با عنوان ماست های میوه ای و ماست های شیرین شده مروری است که در۱۰ صفحه برای دانلود منتشر شده است.

چکیده

افزودن موادی همچون میوه ها و شیرین کننده هایی مانند شکر به ماست باعث شناخته شدن ماست به عنوان فراورده ای دسر مانند، لوکس و نچندان گران شده است. از آنجایی که طعم ماست عامل مهمی در پذیرش مصرف­کننده می­باشد، افزایش مصرف ماست در سراسر جهان تا حد زیادی مربوط به تغییر ماست ساده به ماست با طعم­های منحصر به فرد می­باشد. امروزه از طعم دهنده ها و شیرین کننده های مختلفی در ماست استفاده شده است. از شیرین کننده­ها می­توان به ساکارز، فروکتوز، لاکتوز هیدرولیز شده شیر و شیرین کننده­های طبیعی مانند عسل، آب انگور تغلیظ شده، شیره خرما و شیرین کننده­های مصنوعی و رژیمی مانند آسپارتام، سیکلامات، ساخارین، استویا، سوکرالوز، آسه سولفام-k اشاره کرد. البته افزودن میوه­ها و قندها در ماست، به عنوان بستر تخمیر برای رشد مخمرها عمل کرده که در نهایت باعث افزایش و تنوع از گونه های مخمرها را در پی داشته است. همچنین افزودن طعم دهنده­ها معمولا باعث تغییراتی در pH و اسیدیته محصول، و افزایش مدت زمان تخمیر و سینرسیس، و کاهش ویسکوزیته می­شوند.

کلید واژه­گان: ماست میوه­ای، ماست شیرین شده، شیرین کننده­های ماست

مقدمه

ماست طعم­دار  فرآورده منعقد شده شیر است که از تخمیر لاکتیکی شیر پاستوریزه به وسیله باکتری­های اختصاصی لاکتیک به ویژه استرپتوکوکوس ترموفیلوس و لاکتوباسیلوس دلبروکی زیرگونه بولگاریکوس، با افزودن طعم دهنده­های غذایی  بدست می آید (۱۱).

ماست­های طعم دار از نظر انواع اجزای ترکیبی به صورت زیر طبقه­بندی می شود (۱۱):

  1. ماست میوه
  2. ماست سبزی
  3. ماست شیرین شده
  4. ماست چکیده طعم دار
  5. ماست های تهیه شده از سایر طعم دهنده های غذایی

در این مطالعه، ما به بررسی ویژگی­های ماست های میوه ای و ماست های شیرین شده خواهیم پرداخت.

.ماست شیرین شده

عبارت است از ماستی که با افزودن شکر و یا سایر شیرین کننده های طبیعی در مراحل تولید بدست می­آید (۱۱).

ماست میوه

عبارت است از فرآورده ای که با افزودن انواع میوه ها و نکتار آن ها ، انواع مربا ، مارمالاد ، ژله میوه‌ها ، آب میوه ها ، شربت میوه ها ، آب میوه های تغلیظ شده به ماست یا شیر پاستوریزه مایه زده بدست می آید (۱۱).

افزودن موادی همچون میوه ها و شیرین کننده هایی مانند شکر به ماست باعث شناخته شدن ماست به عنوان فراورده ای دسر مانند، لوکس و نچندان گران شده است (۱۱). امروزه مصرف انواع ماست طعم دار شامل ماست های میوه ای و معطر در دنیا افزایش یافته است (۱۱).  از آنجایی که طعم ماست عامل مهمی در پذیرش مصرف­کننده می­باشد، افزایش مصرف ماست در سراسر جهان تا حد زیادی مربوط به تغییر ماست ساده به ماست با طعم­های منحصر به فرد می­باشد (۱۸). این فراورده ها اکثرا همراه صبحانه و یا به صورت دسر مصرف می شود و دارای عطر و طعم مطلوبی می باشد (۱۱). طبق آمارهای موجود، افزایش تقاضای مصرف کنندگان بیشتر با تولید فرمولاسیون­های جدید، بوده است. (۱۳). ماست میوه ای هم زده همراه با ماست های لوکس و کم چربی هنوز مشهور ترین نوع ماست می باشد و تقریبا ۷۰ % بازارهای انگلیس را به خود اختصاص داده اند. (۱۳). و در امریکا ماست های طعم دار ۲/۹۴% از ماست­های ­نگهداری شده در یخچال­ها را تشکیل می­دهند (۱۸).

ادامه ی متن در فایل اصلی

در صورت بروز مشکل در دانلود مقاله ی ماست های میوه ای و ماست های شیرین شده مروری با پشتیبانی تماس بگیرید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.