مقاله پیاده سازی استراتژی های بیمارستان امیرالمومنین زابل با ارزیابی عملکرد بر اساس مدل کارت امتیازی متوازن BSC


در حال بارگذاری
۲۴ فروردین ۱۳۹۹
word
109کیلوبایت
12صفحه
1293 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

این یک مقاله ای با عنوان پیاده سازی استراتژی های بیمارستان امیرالمومنین زابل با ارزیابی عملکرد بر اساس مدل کارت امتیازی متوازن BSC است که در۱۲ صفحه برای دانلود منتشر شده است.

چکیده

هدف ازاین پژوهش ارزیابی عملکرد بر اساس مدل کارت امتیازی متوازن جهت پیاده سازی استراتژی­های بیمارستان امیرالمومنین زابل باشد. پژوهش­ازنوع تحقیقات پیمایشی­محسوب می‌گردد. که­در این تحقیق از شیوه نمونه­گیری تصادفی طبقه­ای با بکارگیری تکنیک انتساب متناسب با حجم استفاده شد. جمعیت آماری این پژوهش شامل کلیه کارکنان شاغل در مرکز فوق در سال ۱۳۹۵ می­باشد. حجم­ جمعیت ۱۰۰۰ نفروحجم نمونه با استفاده از فرمول کوکران تعداد ۲۸۰ نفر برآورد شده که ۲۷۰ پرسشنامه تکمیل شد و مورد تحلیل قرار گرفت، درجمع آوری داده ها از دو روش اسنادی و میدانی استفاده شد. به منظور سنجش هریک از مؤلفه های تحقیق از پرسشنامه محقق ساخته استفاده شد. روش آماری تحلیل عاملی تأییدی می باشد. بررسی فرضیه ها نشانگراین است که رابطه مستقیم بین اجرای BSC عوامل مربوطه به (یادگیری ، نوآوری و شایستگی) ، (وجه مالی) ، (فرآیند داخلی S) باعملکرد سازمانی وجود دارد. ولی بین اجرای عامل (رضایت مندی­مشتری) با عملکرد رابطه وجود ندارد. نتایج کلی نشان می دهد اجرای مدل BSCبا عملکرد سازمانی رابطه مستقیم دارد.

کلمات کلیدی: مشتری، فرآیند داخلی،  شایستگی و نوآوری، مالی، عملکرد سازمانی

مقدمه

در قرن حاضر بحث ارزیابی عملکرد از اهمیت ویژه ای نزد سازمان ها و مدیران برخوردارمی باشد، سازمان ها با توجه به چالش­هایی که در قرن بیست و یکم  با آن رو به رو هستند، می کوشند به کمک توانایی ها و استعدادی که در اختیار دارند در مواجهه با تغییرات غیر منتظره ای که پیش می آید کمترین زیان را ببینند، و بیشترین سود را نصیب خود کنند.بنابراین­بادرک­اهمیت­فرآیندسنجش­وارزیابی­عملکردازسوی­سازمان­ها،بدین­منظورروش­های­مختلف­مالی­وغیرمالی­توسط­محققان­ابداع­گردید. یکی از مشهورترین روش­های ارزیابی عملکرد که بر پایه ارزیابی مالی و غیر مالی بنا شده است، روش کارت امتیازی متوازن (BSC) می­باشد. مدل کارت امتیازی متوازن برای اولین بار توسط پرفسور کاپلان و نورتون(۱۹۹۶) ارائه شد که چارچوبی برای کنترل و ارزیابی عملکرد شرکت ها فراهم می کند. در این مدل هر سازمان از چهار وجه مورد ارزیابی قرار می­گیرند این چهار وجه عبارتند از:وجه مالی-وجه مشتریان-توجه فرایند‌ها-وجه یادگیری­ورشد.[۱]

در این تحقیق بدنبال پاسخ­گویی به سوالات زیر می­باشیم:

  • آیا در اجرای مدل BSC(بیمارستان امیر المومنین) یادگیری ،نوآوری و شایستگی با عملکرد سازمان رابطه دارد؟
  • آیا در اجرای مدلBSC (بیمارستان امیر المومنین) رضایتمندی مشتری با عملکرد سازمان رابطه دارد؟
  • آیا در اجرای مدل BSC(بیمارستان امیر المومنین) وجه مالی با عملکرد سازمان رابطه دارد؟

آیا در اجرای مدل BSC(بیمارستان امیر المومنین) فرآیند های داخلی با عملکرد سازمان رابطه دارد؟

ادامه ی متن در فایل اصلی

در صورت بروز مشکل در دانلود مقاله ی پیاده سازی استراتژی های بیمارستان امیرالمومنین زابل با ارزیابی عملکرد بر اساس مدل کارت امتیازی متوازن BSC با پشتیبانی تماس بگیرید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.