منابع تحقیق برای استفاده در پیشینه تحقیق تعهد سازمانی و کارایی کارکنان


در حال بارگذاری
۱۱ شهریور ۱۳۹۸
html, Pdf
4 مگابایت
بیش از 180 صفحه
۷,۰۰۰ تومان
خرید

۱۴ مقاله آماده یکجا آماده دانلود این مقالات جهت استفاده در منابع تحقیق مرتبط با تعهد سازمانی و کارایی کارکنان و همچنین پیشینه تحقیق یا مبانی نظری تحقیق می تواند مفید باشد. قبل از خرید و دانلود مطلع باشید که ۹ عدد از مقالات به فرمت html تبدیل شده تا راحت بتوانید متن یا پاراگراف دلخواه خود را کپی کنید تا در زمان شما نیز صرفه جویی شود. همچنین توجه کنید باقی مقاله ها به فرمت pdf هستند.

برای دانلود منابع تحقیق برای استفاده در پیشینه تحقیق تعهد سازمانی و کارایی کارکنان فقط چند گام کوتاه مانده است. در ادامه تعدادی از مقدمه های این مقالات را آورده ایم البته همه مقالات را ذکر نکردیم بعد خرید قابل دانلود هستند.

۱-مقدمه

جوامع امروزی جامعه‌هایی سازمانی محسوب می‌شوند، از آن روی که فعالیت‌هایی که تولد، تحصیلات، کار، تفریح، رشد معنوی و مرگ ما را احاطه کرده‌اند اغلب یا توسط یک محیط سازمانی تنظیم می‌شوند و یا تحت‌تأثیر آن قرار می‌گیرند. بیمارستان، مدرسه و دانشگاه، اداره، کارگاه و کارخانه، ورزشگاه و مسجد ممکن است اماکنی باشند که اکثر ما بخش قابل ملاحظه‌ای از دوره حیاتمان را در آن‌ها سپری می‌کنیم. از این میان سازمان‌های مربوط به کار و شغل در زندگی انسان معاصر نقش اساسی‌تری را ایفا می‌کنند؛ چون مردم مقدار زیادی از اوقات مفیدشان را در آن‌ها می‌گذرانند. نیروی کار یعنی بخش عمده جمعیت بالغ کشور بیش از یک سوم ساعات بیداری خود را در سازمان‌هایی می‌گذرانند که برایش کار می‌کنند. به‌هرحال در جوامع جدید بدون داشتن شغلی معین، زندگی میسر نیست و اکثر مشاغل نیز به سازمانی وابسته‌اند و فرد از طریق شغل سازمانی‌اش در جامعه، جایگاه و موقعیت(ی) و به تبع آن منزلت(ی) پیدا می‌کند. صرف‌نظر از این‌که سازمان محل کار افراد دارای چه ویژگی‌هایی باشد، آنان نسبت به آن تمایلات عاطفی یا احساسات ارزیابی‌کننده‌ای دارند. برخی احساس علاقه زیادی به سازمان محل کارشان ابراز می‌دارند و برخی دیگر از آن بیزاری می‌جویند و مترصد سازمانی جایگزین هستند تا هرچه زودتر سازمان فعلی محل کارشان را ترک نمایند. تعهد سازمانی به‌منزله ابزار ارزشیابی‌کننده، بازتاب نیکویی از این احساسات و نگرش‌هاست. اگرچه تعهد سازمانی به‌مثابه نوعی نگرش شغلی عمدتا موضوع مطالعه علم روان‌شناسی اجتماعی (روان‌شناسی صنعتی و سازمانی) و مدیریت است، جامعه‌شناسان نیز به هنگام ارزیابی مشکلات کار در جوامع جدید و یا بررسی تفاوت‌های عملکردی سازمان‌ها در جوامع مختلف، این مقوله (تعهد سازمانی) را به‌مثابه یک شاخص و متغیر کلیدی در نظر می‌گیرند… ادامه متن  این فایل بعد خرید قابل مشاهده است.

۲-مقدمه

نیروی انسانی،مهم‌ترین سرمایهء سازمان‌هاست و هرچه این سرمایه کیفیت مطلوب‌تری‌ داشته باشد،احتمال موفقیت،بقا و ارتقای سازمان،بیشتر خواهد شد.لذا باید در مورد بهبود کیفی نیروی انسانی سعی فراوان کرد؛چرا که این اقدام هم به نفع سازمان است‌ و هم به نفع افراد.نیروی انسانی وفادار،سازگار با اهداف و ارزش‌های سازمانی و متمایل به حفظ عضویت سازمانی که حاضر است فراتر از وظایف مقرر،فعالیت کند، می‌تواند عامل مهمی در اثربخشی سازمان باشد.وجود چنین نیرویی در سازمان توأم‌ با بالا رفتن سطوح عملکرد و پایین آمدن میزان غیبت،تأخیر و ترک خدمت کارکنان‌ است و وجههء سازمان را در اجتماع،مناسب جلوه داده زمینه را برای رشد و توسعهء سازمان فراهم می‌آورد.برعکس نیروی انسانی با احساس وفاداری و تعهد سازمانی‌۱ کم و متمایل به ترک سازمان،نه تنها خود در جهت نیل به اهداف سازمانی حرکت‌ نمی‌کند،بلکه در ایجاد فرهنگ بی‌توجهی نسبت به مسائل و مشکلات سازمان در بین‌ دیگر همکاران مؤثر می‌باشد.به همین دلیل در دو دههء اخیر به تحقیقات در این زمینه‌ و در ابعاد مختلف مرتبط با آن توجه ویژه‌ای شده است.تحقیق حاضر نیز در همین‌ راستا به بررسی عوامل سازمانی مؤثر بر ارتقای تعهد سازمانی کارکنان کلانتری‌های‌ تهران بزرگ می‌پردازد… ادامه متن  این فایل بعد خرید قابل مشاهده است.

۳-مقدمه:

سازمانهای عصر جدید از ساختارهای سنتی سلسله‌مراتبی فاصله گرفته و به‌ ساختارهای منعطف شبکه‌ای و تیمی گرایش یافته‌اند.این ساختارها برای روابط و پویایی اجتماعی اهمیت بیشتری قائل هستند و انسان را در رأس امور قرار می‌دهند [استیوارت و کارسون‌۱،۷۹۹۱:۵۱]. در عصر حاضر،مدیریت منابع انسانی شیوه‌های مدیریت انسان‌محور را،از قبیل مدیریت کیفیت جامع،در سازمان اجرا می‌کند و به جای ساختارهای سنتی‌ خشک،ساختارهایی را توسعه می‌دهد که مشوق و توسعه‌دهندهء نگرشهای نوآوری‌ وظیفه‌ای و مشارکتی هستند.توانمندسازی کارکنان یکی از نگرش‌هایی است که‌ توجه مدیران را به خود جلب کرده است.توانمندسازی مفهومی نسبتا جدید در مدیریت است که از تغییر و تحول شتابان و رقابت تکنیکی حاصل می‌شود و سازمانهای مصمم به تغییرات،از آن استفاده می‌کنند. توانمندسازی فرایندی است که با استفاده از آن،توانایی و اختیار کارکنان در همکاری،مشارکت و تصمیم‌گیری،برای دست‌یابی به مدیریت مشارکتی و فراهم ساختن زمینهء واگذاری مسئولیتها به گروهها و افراد،افزایش می‌یابد. توانمندسازی سبب القای حس قدرت و اعتماد به نفس افراد و شکوفاکنندهء استعداد بالقوهء انسانهاست‌[اسمیت‌۱،۷۹۹۱:۳]. اگر کارکنان آگاهی و فرصت لازم را به دست آورند و به منابع دسترسی داشته‌ باشند،با احساس کنترل و مالکیت بر کارها،تعهد بیشتری در کار نشان می‌دهند و به ابتکار برای انجام بهتر کارها روی می‌آورند.در نتیجه،اثربخشی و کارایی آنان‌ در درون سازمان نمود پیدا می‌کند.در این مقاله با هدف فوق،رابطهء بین‌… ادامه متن  این فایل بعد خرید قابل مشاهده است.

این سه مقدمه  تنها تعدادی از فایل هایی است که در این مجموعه جهت دانلود آماده است. برای دانلود منابع تحقیق برای استفاده در پیشینه تحقیق تعهد سازمانی و کارایی کارکنان فقط چند گام کوتاه مانده است.

توجه: قبل از خرید و دانلود مطلع باشید که ۹ عدد از مقالات به فرمت html تبدیل شده تا راحت بتوانید متن یا پاراگراف دلخواه خود را کپی کنید تا در زمان شما نیز صرفه جویی شود. همچنین توجه کنید باقی مقاله ها به فرمت pdf هستند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.