چارچوب مفهومی موانع اجرایی اثر بخشی سیاست های آموزش و پرورش


در حال بارگذاری
۲۴ شهریور ۱۳۹۸
Word, Pdf
285 کیلوبایت
9 صفحه word
1614 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

یک تحقیق مفید که در قالب مقاله آماده شده است با عنوان چارچوب مفهومی موانع اجرایی اثر بخشی سیاست های آموزش و پرورش. در ادامه مشخصات بیشتری از این مقاله تقدیم شده است.

چکیده

اهمیت آموزش و پرورش یا تعلیم و تربیت را به عنوان مهم ترین عامل رشد انسان، هیچ گاه نمی توان در طول تاریخ بشر نادیده گرفت. مقاله حاضر به صورت گذرا و کلی به مهم ترین چالش های اجرایی موجود که مانع از اثربخشی سیاست های خورد و کلان آموزش و پرورش در طول سالیان اخیر شده اند پرداخته است و در خاتمه چارچوب مفهومی از دیدگاه نویسنده ترسیم شده است.

کلیدواژه ها: آموزش و پرورش، سیاست های آموزش و پرورش

مقدمه

اهمیت آموزش و پرورش یا تعلیم و تربیت را به عنوان مهم ترین عامل رشد انسان، هیچ گاه نمی توان در طول تاریخ بشر نادیده گرفت و بی شک توجه به آن از جایگاه و منزلت ویژه ای برخوردار است. از این رو، در دهه های اخیر در حوزه آموزش و پرورش افراد با توانایی های گوناگون (دانش آموزان عادی و دانش آموزان با نیازهای ویژه)، رویدادهای فراوانی رخ داده، پژوهش های بی شماری صورت گرفته، اندیشه های نوینی متبلور شده، روش ها و راهبردهای گوناگونی مطرح و افق های روشنی آشکار شده است (لورمن[۱] و همکاران/ به پژوه و خانزاده، ۱۳۹۱). بدیهی است که اگر توسعه همه جانبه آموختن برای بهتر زیستن مدنظر باشد، باید نظام آموزشی به طوری متحول گردد تا تمامی افراد حتی دانش آموزان دارای نیازهای ویژه نیز از حمایت های مورد نیاز بهره مند گردند. در همین راستا، سیاست های آموزش و پرورش باید اجرایی شود تا شاهد رسیدن به اهداف سند چشم انداز توسعه آموزشی کشور باشیم. اما موانعی در اجرایی شدن سیاست های خرد و کلان نهاد آموزشی کشور از ابتدای شکل گیری این نهاد تا کنون وجود داشته است. در ادامه سعی کرده ام در چارچوب مفهومی به این موانع اشاره کنم.

[۱] Loreman

دانلود مقاله چارچوب مفهومی موانع اجرایی اثر بخشی سیاست های آموزش و پرورش، در صورت بروز مشکل در دانلود اطلاع دهید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.