doc ارائه یک الگوریتم جدید جهت سینک سیار به منظور کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بی سیم pdf


در حال بارگذاری
۱ مرداد ۱۳۹۸
Word, Pdf
2323 کیلوبایت
53 صفحه وُرد doc, pdf
2014 بازدید
۷,۰۰۰ تومان
خرید

مقاله حاضر در ۵۳ صفحه ورد (word) با فرمت doc و همچنین فرمت pdf با مبلغ ناچیز بفروش می رسد. جهت دانلود مقاله “ارائه یک الگوریتم جدید جهت سینک سیار به منظور کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بی سیم” بر روی خرید کلیک کنید.

در ادامه بخش هایی از مقاله مذکور به صورت متن و تصویر قابل مشاهده است.

چکیده

از آنجائیکه شبکه های حسگر بی سیم (WSN) شبکه هایی هستند که برای نظارت و کنترل محیط اطراف استفاده می شوند، انتقال داده ها در این شبکه ها به صورت مبتنی بر داده انجام می شود و پروتکل های مسیریابی در این شبکه ها باید به صورت مبتنی بر داده باشند. یکی از معروف ترین پروتکل های مطرح شده در این زمینه، پروتکل انتشار مستقیم (DD) می باشد. بدلیل تراکم زیاد گره ها در این شبکه ها، داده هایی جمع آوری می شوند، بسیار مشابه می باشند که ارسال تمام این داده ها انرژی زیادی مصرف می کند. برای حذف این داده های افزونه، می توان از پردازش های درون شبکه ای، استفاده کرد. در بعضی از روش ها، برای بهبود پردازش های درون شبکه ای، از عامل های سیار (MA) استفاده می شود. کارآیی این روش ها به گره تولیدکننده MA بستگی دارد. در این تحقیق، حرکت سینک در شبکه‌های حسگر بیسیم، به عنوان یکی از مهمترین تکنیک‌های ارائه شده در زمینه کاهش مصرف انرژی و افزایش طول عمر شبکه ارائه شده است. ما برای انتشار داده با پشتیبانی از سینک متحرک یک الگوریتم مسیریابی بر اساس آدرس دهی سلولی ارائه کرده ایم. در این الگوریتم از یک زیرساخت مجازی مبتنی بر گرید استفاده کردیم. گره ها داخل سلول ها قرار می گیرند. در ابتدا سینک موقعیت فیزیکی خود را به موقعیت مجازی نگاشت کرده و آن را به کل شبکه ارسال می کند. گره منبع نیز با در اختیار داشتن موقعیت مجازی سینک و موقعیت مجازی خود، آدرس دهی سلولی را انجام داده و داده را به سلول جدید انتشار می دهد. این روند ادامه پیدا می کند تا داده به سلولی که سینک در آن قرار دارد برسد . چنانچه سینک شروع به حرکت نماید و از سلول جاری خارج شود ، موقعیت مجازی جدید را به کل شبکه ارسال می کند. از آنجائیکه موقعیت مجازی دارای حجم بسیار کمی است، بنابراین می توان از سربار ناشی از انتشار آن چشم پوشی کرد. مسئله ای که در آینده می توان به آن توجه کرد این است که چنانچه در یک سلول گره ای وجود نداشته باشد، مسیریابی این الگوریتم متوقف می شود. به عبارت دیگر این الگوریتم در برابر حفره ها تحمل پذیری خطا را ندارد. بنابراین ارائه الگوریتمی که بتواند این مشکل را حل کند، یکی از اهداف آینده نویسندگان می باشد. از طرفی انتخاب گره در یک سلول به صورت تصادفی انتخاب می شود که این مسئله را می توان با انتخاب بهینه گره بهبود بخشید. نتایج شبیه سازی کاهش مصرفی انرژی الگوریتم ارائه شده در تحویل داده از منبع به سینک ثابت و متحرک را تأیید می کنند.

کلیدواژه ها: سینک سیار، شبکه های حسگر، شبکه های حسگر بیسیم، حرکت سینک

فصل اول

کلیات

 

  • مقدمه

یک شبکه حسگر بی سیم متشکل از تعدادی حسگر است. برای تعیین مکان اولیه حسگر ها ابتدا شبکه به خوشه های چند نودی نزدیک هم تقسیم می شوند(Clustering) و سپس در هر خوشه با استفاده از الگوریتم های انتخاب (Election Algorithm) یک سرخوشه انتخاب شده و سپس سرخوشه ها اطلاعات خود و زیر خوشه خود را به حسگر مقصد میفرستند.

با توجه به محدودیت انرژی حسگر ها ، هر حسگر در طول عمر خود محیط را نظارت می کند و اطلاعات بدست آمده را با گره های واسط به مقصد ارسال می کند.

اطلاعاتی که توسط حسگر ها حس شده اند از طریق سرخوشه به سینک ارسال می شوند ، همچنین به دلیل تراکم زیاد گره ها در این شبکه ها ، داده هایی که به علت وقوع یک رخداد(Event) جمع آوری می شوند بسیار مشابه می باشند ، که با ارسال تمام داده های مشابه به سینک انرژی زیادی در شبکه مصرف می شود . به همین جهت با استفاده از پردازش های درون شبکه ای و بکار گیری مقصد سیار و حذف داده های افزونه و تجمیع داده های ارسالی به سینک می توان از حجم داده های مبادله شده کاست و در نتیجه مصرف انرژی در سطح شبکه را به حداقل رسانید و در نتیجه آن طول عمر شبکه را افزایش داد.

در روش پیشنهاد شده در این پایان‌نامه، از سینک سیار و پردازش‌های درون شبکه‌ای استفاده می کنیم ، به دلیل اینکه انرژی که در پردازش‌های درون شبکه‌ای مصرف می گردد نسبت به انرژی که ارسال و دریافت بسته‌ها در شبکه مصرف می‌کنند، بسیار کم‌تر است. باتوجه همچنین چون سینک سیار انرژی بیشتری نسبت به گره های معمولی حسگر دارد این نوع گره ق، سعی میگردد با تحرک سینک از مبادله اطلاعات بین گره ها در جهت ارسال اطلاعات به مقصد کاست و جهت ارسال اطلاعات بین گره های عادی نیز از سینک به عنوان گره ای واسط استفاده کرد.

الگوریتم جدید جهت سینک سیار به منظور کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بیسیم

مقاله حاضر با فونت بی لوتوس سایز ۱۴ دارای ۳۴ منبع بوده که اغلب منابع لاتین و درون متن ارجاع داده شده اند.

دانلود مقاله الگوریتم جدید جهت سینک سیار به منظور کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بیسیم pdf doc word دانلود مقاله الگوریتم جدید جهت سینک سیار به منظور کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بیسیم pdf doc word

هرگونه مشکلی در “دانلود مقاله الگوریتم جدید جهت سینک سیار به منظور کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بیسیم pdf doc word” دارید ایمیل بزنید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
  • همه فایل های با فرمت ورد doc جهت دانلود سریع zip شده اند.